تور سریلانکا

تورسریلانکاتورهاسریلانکا (کلمبو + بنتوتا)

تور: سریلانکا (کلمبو + بنتوتا)

7 شب و 8 روز- پرواز ایرباس

کشور و شهر مقصد: سریلانکا- کلمبو

اعتبار از: تا:

شروع قیمت از: 4,075,000 تومان

هتل ها   خدمات  توضیحات  

Hotelsنام درجه ۲ تخته ۱ تخته کودک با تخت کودک بدون تخت خدمات عکس

برای دریافت جزئیات هتل های هر تور ،در جدول تورها بخش هتل ها کلیک نمایید.

پیش بینی آب و هوای سریلانکا در ۵ روز آینده


پنجشنبه
نیمه ابری
۲۱ ۳۱
حداقل حداکثر
جمعه
اغلب ابری
۲۲ ۳۰
حداقل حداکثر
شنبه
اغلب ابری
۲۲ ۲۸
حداقل حداکثر
یکشنبه
نیمه ابری
۲۲ ۲۸
حداقل حداکثر
دوشنبه
اغلب آفتابی
۲۱ ۲۸
حداقل حداکثر

امتیاز دهید:

11 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5

شرایط خرید تور سریلانکا:

نرخ نوزاد 750.000 تومان میباشد.گشت ها طبق برنامه سفر میباشد. اقامت در هتل های  5 ستاره شهر بنتوتا با خدمات صبحانه + ناهار + شام + میان وعده میباشد ویزای سریلانکا هنگام ورود  در فرودگاه کلمبو به مبلغ 40$ صادر میگردد.که هزینه ان به عهده مسافر میباشد.

برنامه سفر:روز اول:ساعت ۱۴:۲۵ رسیدن به فرودگاه بین المللی کلمبو پس از انجام تشریفات فرودگاهی .روز دوم: پس از صرف صبحانه در هتل برگزاری تور گشت شهری کلمبو از ساعت ۱۱ تا ۱۹ شامل خرید و بازدید(بازدید از میدان استقلال - بازدید از موزه شهر کلمبو- معبد گانگارامایا- بازارچه پتاه و مرکز خرید)

روز سوم:پس از صرف صبحانه تحویل اتاق و ساعت ۱۱ صبح حرکت به سمت شهر بنتوتا  و ساعت ۱ ورود به هتل پس از تحویل اتاق زمان استراحت است.(فاصله کلمبو تا بنتوتا حدودا ۲:۳۰ ساعت میباشد)

روز چهارم:پس از صرف صبحانه ساعت ۱۰ صبح حرکت برای انجام تور (بازدید از معدن سنگ های قیمتی - بازدید از باغ ادویه - برگزاری تور محل نگهداری لاک پشت ها - سپس قایق سواری در رودخانه مادو (همراه با فیش تراپی - جزیره معبد - جزیره سینامون) و استفاده از ورزش ها و تفریحات آبی . روز پنجم: کل روز در اختیار مسافر.روز ششم: در اختیار مسافر . روز هفتم: تحویل اتاق و حرکت به طرف فرودگاه بین المللی فرودگاه کلمبو جهت بازگشت .توجه: هزینه ورودیه ها به عهده مسافر می باشدو تمامی زمانبندیها در برنامه سفر تقریبی می باشد و بنا به شرایط آب و هوایی و حوادث پیش بینی نشده از طرف تور لیدر قابل تغییر میباشد.


جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا جزیره ای است واقع در جنوب آسیا و در همسایگی اقیانوس هند و شبیه جزیره هند. این کشور به وسیله تنگه پالک و خلیج منار از کشور هند جدا شده است. نام قدیمی این کشور سیلان (به فارسی سراندیب) بوده است و پایتخت تجاری آن کلمبو می باشد. البته پایتخت سیاسی کشور سریلانکا سری جایاواردنپورا کوته می باشد. جمعیت کشور سریلانکا در حدود 20 میلیون نفر می باشد که 642 هزار نفر از این جمعیت در پایتخت آن یعنی کلمبو زندگی می کنند. از دیگر مهم ترین شهرهای این کشور می توان به دهیوالا، موراتوا، نگومبو و سری جایاواردنپورا کوته اشاره کرد.

جمعیت کشور سریلانکا بیش از بیست میلیون نفر است که حدود هفتاد در صد از آن ها بودایی، سیزده درصد هندو، و ده درصد هم مسلمان هستند. البته جمعیتی کمی از زرتشتیان هم در سریلانکا زندگی می کنند. زبان رسمی این کشور سینهالی و تامیل است و همچنین واحد پول آن ها روپیه سریلانکا می باشد.

در آمد سرانه این کشور در منطقه جنوب آسیا در وضعیت مناسبی قرار دارد. از فرآورده های مهم این کشور می توان به چای، قهوه، کائوچو، نارگیل، کینین(یک بلور آکالوئید طبیعی سفید) اشاره کرد. در خلیج سریلانکا مواد طبیعی مانند ایلمنیت، گرافیت، کائولین، میکا و... به فراوانی وجود دارد. همچنین وجود نفت و گاز هم در خلیج منار تایید شده و برنامه هایی برای استخراج آن تدوین شده است.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که به جز فرودگاه اصلی این کشور که در کلمبو قرار دارد، فرودگاه مناسب دیگری جهت نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر وجود ندارد. به همین جهت برای سفر به سایر شهرهای این کشور باید از خودرو شخصی استفاده کرد. البته دو فرودگاه در غرب و شرق این کشور در دست احداث است. این کشور در سال 1995 میلادی به عضویت سازمان ملل متحد درآمده است.

کشور سریلانکا یکی از ضعیف ترین اقتصادهای جنوب شرقی آسیا را در اختیار دارد. کشاورزی بخش مهمی از اقتصاد این کشور را تشکیل می دهد به طوری که یک سوم از نیروی کار این کشور در بخش کشاورزی یا صنایع وابسته به آن فعالیت می کنند. 12 درصد از تولیدات ناخالص این کشور هم مربوط به همین حوزه است که یکی از منابع مهم مواد خام و درآمدهای ارزی است. صادرات این کشور هم بیشتر در حوزه منسوجات، چای، برنج، فلفل، الماس، زمرد، یاقوت، نارگیل، الوار و ماهی است.

از تمام این موارد که بگذریم نوبت به دیدنی های کشور سریلانکا می رسد. این کشور زیبا به دلیل پیشینیه تاریخی که دارد، شهرهای باستانی و دیدنی های تاریخی فراوانی را در خود جای داده است. شهر دامبولا که به سبب وجود معابد مختلفش مشهور است، شهر سینگریا کوه های مرتفعی را در خود جای داده است که گردشگران زیادی از آن بازدید می نمایند، در شهر پولوناروا هم مجسمه های باستانی زیبایی قرار دارد که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. شهر کندی هم که در قدیم پایتخت سریلانکا بوده است آثار تاریخی و معابد متعددی را دارا می باشد. شهر کلمبو پایتخت سریلانکا هم مناسب کسانی است که طرفدار دیدن ترکیبی از سنت و مدرنیته هستند.

هتل ها و مراکز اقامتی مختلفی در سریلانکا وجود دارد که شما می توانید هنگام سفر به این کشور در آن ها اقامت نمایید. از مهم ترین مراکز اقامتی سریلانکا می توان به موارد زیر اشاره کرد: هتل پنج ستاره و باکیفیت هیلتون، هتل پنج ستاره و مجهز سینامن لاکزید، هتل پنج ستاره د ویلا در کلمبو، هتل پنج ستاره تاج سامادرا، هتل مجهز کازا کلمبو، هتل پنج ستاره پارادایز، هتل پنج ستاره سیلن کنتینتال و...

اگر به یک کشور سفر می کنیم بهتر است سری به رستوران ها و غذاخوری های مختلف آن بزنیم تا بتوانیم طعم مختلف غذاهای محلی آن را بچشیم. رستوران های معروف و عالی کشور سریلانکا عبارتند از: رستوران گران قیمت لاگون در کلمبو، رستوران ظرف عسل در کندی، رستوران محلی کوتو هاوس در کندی، رستوران دریایی سان اند سی، پیتزا هات در کندی و...

هنگام سفر به سریلانکا یکی از مهم ترین نکاتی که باید بدانید آن است که از کدام مراکز خرید و مجتمع های تجاری اجناس مورد نظر خود را تهیه نمایید. ما در این بخش از معرفی سریلانکا شما را با اسامی بازارها و مراکز خرید سریلانکا آشنا می کنیم. این اسامی عبارتند از: مرکز خرید اودل که دارای شعبات متعددی در سریلانکا می باشد، بازار پتتا، بازار راتناپورا، مرکز خرید زیبا و مدرن شوپاهولیکس، مرکز خرید پلازا کلمبو و...

آب و هوای کشور سریلانکا در قسمت های مختلف آن متفاوت است و شما در هر فصلی از سال که بخواهید می توانید به آن جا سفر نمایید. اما هزینه های سفر به این کشور هم بسیار متفاوت است و بستگی به هتل محل اقامت و دیگر خدماتی دارد که شما استفاده می نمایید. به طور کلی هزینه سفر به سریلانکا کمی از تهران ارزان تر است و با توجه به پرواز طولانی و مسافت زیادی که با ایران دارد هزینه زیادی را برای سفر پرداخت نخواهید کرد. در پایان باید بگوییم که برای دیدن دیدنی های سریلانکا و خرید در سریلانکا می توانید تور سریلانکا، تور ارزان سریلانکا و تور لحظه آخری سریلانکا را از تکتازان پرواز عرش خریداری کنید.


آژانس هواپیمایی تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021