تور مراکش

تورمراکشتورهاکازابلانکا_شهر مراکش

تور: کازابلانکا_شهر مراکش
7 شب و 8 روز - پرواز قطر ایرویز

شروع قیمت از: 8,900,000 تومان

اعتبار از: 1397/01/02 :تا 1397/01/12

هتل ها  خدمات  مدارک  توضیحات  pdf

Hotelsنام درجه ۲ تخته ۱ تخته کودک با تخت کودک بدون تخت خدمات عکس

برای دریافت جزئیات هتل ها،در بخش هر تور روی گزینه هتل ها کلیک نمایید.

پیش بینی آب و هوای مراکش در ۵ روز آینده


دوشنبه
نیمه ابری
۶ ۱۶
حداقل حداکثر
سه شنبه
اغلب آفتابی
۸ ۱۶
حداقل حداکثر
چهارشنبه
آفتابی
۸ ۱۷
حداقل حداکثر
پنجشنبه
اغلب آفتابی
۱۰ ۱۶
حداقل حداکثر
جمعه
نیمه ابری
۸ ۱۶
حداقل حداکثر

امتیاز دهید:

11 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5

مراکش یا مغرب کشوری است در شمال غربی قاره آفریقا که پایتخت آن رَباط و بزرگترین شهر آن کازابلانکا می باشد. مراکش از سمت شمال با جبل الطارق و دریای مدیترانه، از شرق با الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس و از سمت جنوب با کشور موریتانی مرز مشترک دارد. مهم ترین شهر ها و بندرهای این کشور عبارتند از: بندر کازابلانکا، بندر طنجه، بندر ناظور، شهر رباط، شهر فاس، شهر مراکش، شهر اگادیر، مکناس و... این کشور حدود 31 میلیون نفر جمعیت دارد که 49.8 درصد آن را مردان و 50.2 درصد را هم زنان تشکیل می دهند. همچنین باید بدانید که از این تعداد نفر جمعیت 43 درصد در مناطق روستایی و 87 دردصد در مناطق شهری زندگی می کنند.

نام کشور مراکش از پایتخت قدیمی آن یعنی شهر مراکش گرفته شده است که یک واژه بربر به معنی "سرزمین خدا" ست. در زبان فارسی هم نام مراکش بسیار رایج تر و معمول تر از مغرب است؛ زیرا که نام بین المللی پادشاهی مغرب موراکو (Morocco)  است و دولت این کشور هم نام رسمی و بین المللی موراکو را به رسمیت می شناسد. مراکش که نزدیکترین کشور آفریقایی به اروپاست به وسیله تنگه جبل الطارق از اروپا جدا می شود. در واقع فاصله بین اسپانیا و مراکش تنها 15 کیلومتر می باشد.

پس استقلال مراکش در سال 1956 از دو کشور فرانسه و اسپانیا، نخستین قانون اساسی این کشور در سال 1962 با برگزاری همه پرسی به تصویب رسید. بر اساس قانون به تصویب رسیده پادشاه بالاترین مرجع چه از نظر سیاسی و چه از نظر مذهبی قلمداد می شود. پادشاهی کشور مراکش در حدود 12 قرن عمر دارد که از همان ابتدا هم با مذهب آمیخته شده بود.

مراکش در طول تاریخ خود همواره از فرهنگی غنی و متنوع برخوردار بوده است. بیشتر نقاط این کشور از نظر وابستگی به میراث فرهنگی و گردشگری، ویژگی های خاص خود را دارند. مردم این کشور تشکیل شده از دو قوم سامی و بربرآمازیغ هستند که علاوه بر نقاط مشترک از جمله دین اسلام، وارث میراث غنی خود هستند.

دیدنی های طبیعی و تاریخی کشور مراکش بسیار جذاب و هیجان انگیز است. در تمامی روزهای سال گردشگران و توریست های فراوانی از سراسر دنیا وارد این کشور می شوند و از دیدن زیبایی های آن لذت می برند. از مهم ترین آثار تاریخی و دیدنی های این کشور می توان به قصر باهیه در شهر مراکش، میدان جماع الفنا در مرکز شهر مراکش، مسجد حسن ثانی در شهر کازابلانکا، باغ زیبای ماژورل، میدان محمد پنجم در شهر کازابلانکا، بیابان و تپه های شنی در سراسر کشور مراکش، کلیسای قلب مقدس، مدرسه قرآنی علی بن یوسف، پارک اتخادیه عرب، مقبره های خاندان سعدیان در مراکش، موزه هنر کازابلانکا، کاخ پادشاهی یا کاخ سلطنتی در نزدیکی شهر جدید کازابلانکا و... اشاره کرد.

کشور مراکش و به خصوص شهرهای مهم آن یعنی کازابلانکا و مراکش دارای مراکز خرید و مجتمع های تجاری فراوانی هستند که بعضی از آن ها مورد توجه گردشگران و توریست هایی قرار گرفته است که به این کشور وارد می شوند. از مهم ترین مراکز خرید این کشور می توان موارد زیر را نام برد: مرکز خرید موراکو مال که به عنوان دومین مرکز خرید بزرگ در قاره آفریقاست، مجتمع تجاری آل مازار، مرکز خرید بسیار بزرگ و مهم آنفا پلیس در شهر کازابلانکا، بازار سنتی و قدیمی مراکش در شهر مراکش، مرکز خرید منارا مال در شهر مراکش، بازار و مرکز خرید مارش در شهر الجدیده، مرکز خرید مگا مال در شهر رباط، مرکز خرید سیتی مال در شهر طنحه و...

هتل ها و مراکز اقامتی این کشور هم بسیار متنوع و زیاد است. انواع مراکز اقامتی مختلف با امکانات رفاهی متنوع در  کشور مراکش وجود دارد که محل استقرار توریست هایی است که از سراسر دنیا وارد این کشور می شوند. مهم ترین هتل ها و مراکز اقامتی کشور مراکش عبارتند از: هتل پنج ستاره و مجلل احلام، هتل پنج ستاره و لوکس لا سلطانا، هتل زیبا و مجلل رویال منصور، هتل سه ستاره پالاس خام، هتل لوکس و فوق العاده مجلل لامایسون ارابه، هتل پنج ستاره و بسیار شیک ریاض خیرالدین، هتل بسیار مجلل و پنج ستاره ریاد اسراری، هتل پنج ستاره هیوناژ و....

تنوع غذایی کشور مراکش بسیار بالاست و رستوران های مختلفی هم در این کشور وجود دارد که انواع غذاهای محلی و بین المللی را ارائه می دهند. از مهم ترین رستوران های این کشور می توان به رستوران لوتوس پریویلج، رستوران خانه سفید، رستوران گسترو ام کی، رستوران خانه عربی، رستوران رد هاوس، رستوران بلو هاوس، رستوران لو پیلوتیس، رستوران دار چریفا و.... اشاره کرد. از انواع غذاهای محلی مراکش هم می توان طاجین، سوپ حریرا، ماکودا، زالوک، پاستیلا و... را نام برد.

اگر در بهترین زمان سفر به مراکش که معمولا فصل پاییز است، وارد این کشور شوید و هزینه های اقامتی، حمل و نقل و هزینه های غذا و خورد و خوراک خود را مدیریت نمایید قطعا می توانید سفری کم هزینه و راحت را تجربه نمایید. در پایان باید بگوییم که اگر می خواهید از قیمت تور مراکش، بهترین زمان سفر به مراکش، قیمت تور مراکش در پاییز و زمستان آگاهی پیدا کنید، تکتازان پرواز عرش در تمام اوقات همراه شماست.


آژانس هواپیمایی تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021