تور چین

تورچینتورهاچین

تور: چین

7شب و 8روز- پرواز ماهان

کشور و شهر مقصد: چین- پکن و شانگهای

اعتبار از: تا:

شروع قیمت از: 4,875,000 تومان

هتل ها   خدمات  توضیحات  

Hotelsنام درجه ۲ تخته ۱ تخته کودک با تخت کودک بدون تخت خدمات عکس

برای دریافت جزئیات هتل های هر تور ،در جدول تورها بخش هتل ها کلیک نمایید.

پیش بینی آب و هوای چین در ۵ روز آینده


پنجشنبه
آفتابی
-۱۰ ۴
حداقل حداکثر
جمعه
آفتابی
۷
حداقل حداکثر
شنبه
اغلب آفتابی
۳
حداقل حداکثر
یکشنبه
اغلب ابری
۰
حداقل حداکثر
دوشنبه
نیمه ابری
-۱۰
حداقل حداکثر

امتیاز دهید:

5 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5

کشور چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری در شرق قاره آسیا قرار دارد. جمعیت این کشور 1.3 میلیارد نفر تخمین زده شده که پر جمعیت ترین کشور جهان محسوب می شود. چین توسط حزب کمونیست چین و در قالب نظام تک حزبی اداره می شود. پایتخت آن پکن است و از نظر مساحت سومین کشور پهناور دنیاست. چینی ها به زبان ماندارین صحبت می کنند و واحد پول آن ها یوآن می باشد. زبان چینی با یک میلیارد و هفتصد میلیون گوینده پرشمار ترین زبان زنده دنیا به حساب می آید.

کشور چین به جهت پهناور بودن با کشورهای زیادی همسایه است که اسامی آن ها عبارتند از: افغانستان، بوتان، برمه، هندوستان، قزاقستان، کره شمالی، قرقیزستان، لائوس، مغولستان، نپال، پاکستان، روسیه، تاجیکستان و ویتنام.

تمدن چین باستان یکی از کهن ترین تمدن های تاریخ بشری است. این تمدن در دشت شمال چین در سواحل حاصل خیز رود زرد پدید آمد. تحولات زیادی در تاریخ این کشور به وجود آمده و درگیری های زیادی بین احزاب مختلف وجود داشته که پس از مدت های طولانی با پیروزی حزب کمونیست ها در جنگ های داخلی و تاسیس حکومت مردمی چین پایان یافت. از زمانی که اجرای اصلاحات اقتصادی در چین به اجرا در آمد، این کشور یکی از سریع ترین پیشرفت های اقتصادی دنیا را داشته است. در راستای همین پیشرفت های سریع اقتصادی کشور چین توانسته است اولین صادر کننده و دومین  وارد کننده کالاهای مختلف در جهان لقب گیرد.

جمهوری خلق چین یکی از معدود دولت های سوسیالیستی جهان است که به طور آشکار از کمونیسم حمایت می کند. این دولت که در سال 1982 تصویب شده است، زیر نظر حزب کمونیست چین و بر مبنای قانون اساسی چین اداره می شود.حکومت چین به دلیل بسیاری از محدودیت هایی که در زمینه های اجتماعی ایجاد کرده است، مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. نظام سیاسی این کشور از طریق دموکراسی نمایندگی و انتخابات، برگزیده می شود. ولی نظام انتخاباتی این کشور تفاوت بسیاری با نظام موجود در کشورهای غربی دارد.

مساحت کشور چین در حدود 6/9 میلیون کیلومتر مربع است و بعد از روسیه دومین کشور پهناور جهان از نظر وسعت خاکی محسوب می شود. همچنین این کشور با داشتن 117/22 کیلومتر مربع مرز زمینی طولانی ترین خط مرزی را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. نکته جالبی که درباره این کشور باید بدانید این است که چین واژه ای فارسی است که از کلمه سانسکریت چینا آمده و روی این شهر گذاشته شده است. واژه چین در قرن سیزدهم میلادی توسط مارکوپولو در اروپا رواج پیدا کرد.

قوم هان ها، قوم رایج در کشور چین هستند و بر اساس یک آمار، حدود نود و یک و نیم در صد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. سه مکتب اصلی مذهبی هم در این کشور وجود دارد که شامل کنفوسیوس گرایی، بودایی و تائویی بوده اند که تاثیرات زیادی در شکل گیری فرهنگ چینی داشته اند.

لازم است بدانید که کشور چین به سبب تاریخ غنی و پرباری که دارد، دارای آثار تاریخی فراوان و زیبایی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. مهم ترین آثار تاریخی و دیدنی کشور چین عبارتند از: دیوار بزرگ چین، قصر تابستانی چین، شهر ممنوعه، معبد آسمانی چین، تیامن بزرگترین میدان جهان، آرامگاه سلسله مینگ، معبد لاما، معبد زنگ بزرگ و بسیاری از موارد دیگر که هر ساله گردشگران بسیار زیادی از آن ها بازدید می نمایند.

باید بدانید که هر ساله گردشگران زیادی وارد کشور چین می شوند و در هتل ها و مراکز اقامتی آن وارد می شوند. از هاستل و هتل های سطح پایین گرفته تا مراکز اقامتی لوکس و پنج ستاره در این کشور پهناور وجود دارد. از مهم ترین هتل های چین می توان به موارد زیر اشاره کرد: هتل پنج ستاره وستین گوآنجو، هتل چهار ستاره پارک پلازا پکن، هتل پنج ستاره رافلز پکن، هتل شانگری لا چاینا وورد پکن، هتل پنج ستاره شرایتون شنزن و...

لذت خوردن غذاهای چینی بسیار هیجان انگیز است. شما می توانید به رستوران هایی مانند رستوران گوآنجود پکن، رستوران مادر بزرگ هانگزو، رستوران تاتائوتائوجو و... بروید و غذاهای عجیب و متنوع چینی را تست نمایید. از مهم ترین غذاهای چینی هم می توان به چو دو فو، کانگ یو بینگ، اردک پکینگ، گائو تای، زونگ زی، لا زی جی و... اشاره کرد.

در رابطه با هزینه های سفر به چین هم باید بگوییم که اگر بهترین زمان سفر به چین را برای خود انتخاب کنید و هزینه های خود مدیریت نمایید، قطعا می توانید یک سفر لذت بخش همراه با صرفه جویی اقتصادی داشته باشید؛ البته باید بدانید که به طور کلی چین کشور ارزانی است و هزینه های سفر به آن زیاد نمی شود.

در پایان باید گفت که تورهای ارزان و تورهای لحظه آخری چین در قالب تور پکن، تور گوآنجو و تور شانگهای برگزار می شود و شما با خرید آن ها می توانید از دیدنی های چین لذت ببرید.


آژانس هواپیمایی تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021