خرید اقساطی تور

تور قونیه

پیش بینی آب و هوای قونیه در ۵ روز آینده

سه شنبه
رگبار پراکنده
۲۱ ۲۶
حداقل حداکثر
چهارشنبه
نیمه ابری
۲۰ ۲۹
حداقل حداکثر
پنجشنبه
طوفان و رعدوبرق
۲۲ ۲۹
حداقل حداکثر
جمعه
طوفان و رعدوبرق
۲۲ ۲۹
حداقل حداکثر
شنبه
طوفان و رعدوبرق
۲۱ ۲۷
حداقل حداکثر

تورهای موجود

درباره قونیه چه میدانید!

امتیاز دهید:

0 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 0 از 5

معرفی

قونیه مرکز استان قونیه و یکی از مهم ترین شهرهای کشور ترکیه است. قونیه را «دارالمعرفه»، «دارالارشاد» و «دارالموحدین» می نامند. همچنین در زمان سلطنت سلطان علاالدین بهاالدین کی قباد اول، قونیه محل اجتماع عارفان و اهالی معرفت بود. بسیاری از بزرگان عرفان و ادب فارسی مانند بهاالدین ولد، مولانا جلال الدین، برهان الدین محقق، اوحدالدین کرمانی، شمس الدین تبریزی، شیخ محی الدین ابن عربی، سراج الدین قیصری، شهاب الدین سهروردی، نجم الدین رازی و بسیاری از افراد دیگر رنج سفر را نه برای یک بار که گاها برای چند بار به جان خریده و راهی شهر قونیه شده اند تا در محضر استادان بزرگ این شهر علم آموزی نمایند. البته در دوره عثمانی، قونیه وجهه سیاسی خود را از دست داد ولی تا به امروز از جمله مراکز مهم عرفان و ادب محسوب می شود.
اما مهم ترین دلیلی که اهالی فرهنگ و عرفان را به قونیه می کشاند، وجود آرامگاه مولانا شاعر پارسی زبان و پارسی گوی ایرانی است. این شهر سالانه گردشگران بسیار زیادی را از اقصی نقاط دنیا به سمت خود می کشاند تا در مراسم های مختلفی که به سبب بزرگداشت مولانا برگزار می شود، شرکت نمایند. با توجه به موقعیت جغرافیایی قونیه و قرار گرفتن این شهر در ارتفاعات، قونیه تابستان های خشک و شب هایی سرد را داراست. به همین سبب هم اگر شما گرمای تابستان را دوست ندارید و باعث آزار شما می شود، بهتر است در زمستان راهی قونیه شوید که البته در این صورت جشن های بزرگداشت مولانا را از دست خواهید داد. 
جشن های بزرگداشت مولانا همه ساله در شهر قونیه و در ماه آذر برگزار می شود. در این مراسم نمادین، رقص سماع در سالنی که به همین منظور ساخته شده است اجرا می شود. در ابتدای این مراسم اشعاری از مولانا خوانده می شود و سپس همراه با موسیقی اجرای تک خوانی انجام می پذیرد. دراویش هم با لباس های مخصوص سفید رنگ و دامن چین دارو کلاه بزرگ نمدی یکی پس از دیگری به دنبال مراد یا مولای خود بر روی صحنه می آیند و بعد از ادای احترام، شروع به چرخیدن می کنند و مراسم را به پایان می برند.

تور قونیه بزرگداشت مولانا

یکی بهترین زمان هایی که برای رفتن به شهر قونیه می توانید انتخاب نمایید ماه آذر است. به همین سبب هم تور قونیه ویژه بزرگداشت مولانا توسط آژانس های مسافرتی برگزار می شود. اما یکی از آژانس هایی که بهترین تور قونیه بزرگداشت مولانا را برگزار می کند تکتازان پرواز عرش است. این آژانس با بهترین خدمات و امکانات ممکن لحظاتی خوب و آرامبخش را برای شما رقم خواهد زد.

قیمت تور قونیه

همان طور که می دانید قیمت هر تور با توجه به امکاناتی که هر آژانس ارائه می دهد متفاوت است. این قیمت ها بستگی به هتل محل اقامت، مدت زمان اقامت شما در شهر مقصد، نوع هواپیما، کلاس پروازی و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد. شما هم می توانید برای آگاهی از قیمت تور قونیه با همکاران ما در آژانس مسافرتی تکتازان پرواز عرش تماس حاص فرمایید.

تور قونیه از تهران

برای رفتن به شهر قونیه و خرید تور قونیه از تهران راحت ترین راه ان است که به آژانس مسافرتی تکتازان پرواز عرش مراجعه کنید و تور قونیه مورد نظر خود را خریداری نمایید. تور قونیه از تهران یک فرصت عالی برای کسانی است که می خواهند به این شهر عرفانی کشور ترکیه سفر نمایند. 
 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021
تلگرام اینستاگرام