اخذ ویزا

امتیاز دهید:

259 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5

 

مهمترین سند مسافرتی بعد از پاسپورت روادید یا ویزا می باشد. شرایطی مانند قراردادهای بین المللی در میان کشورها، شرایط سیاسی حاکم و همچنین قوانین داخلی مربوط به تابعیت، اقامت و گردشگری هر کشور باعث به وجود آمدن شرایط پیچیده و تخصصی تر شدن روند اخذ ویزا گردیده است. 
‌با این توضیحات بهتر است ابتدا ببینیم ویزا چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در توضیح روادید یا گذرنامه این گونه آمده است: ‌ویزا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما می‌شود و نشان دهنده آن است که کنسول محترم دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی کرده و تشخیص داده است که شما دارای شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد می‌شوید.
دانستن این نکته ضروری است که گرفتن ویزا تضمین کننده ورود شما به کشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل گوناگون جلوگیری به عمل آورند.
به طور معمول ویزا در مبادی ورودی هر کشوری، نشان‌ دهنده آن است که هدف سفر شما چیست؟ چه مدت در آن کشور اقامت خواهید داشت؟ آخرین مهلتی که برای ورود به کشور مورد نظر دارید، چه تاریخی است؟ و مواردی از این دست.

 

انواع ویزا


ویزاها انواع مختلفی دارند که براساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارک برای اثبات آن صادر می‌شوند. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس حتما توجه داشته باشید که از ابتدا باید روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب با فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممکن است مسافر در طول سفر دچار مشکلات فراوانی شود.
حال که با مفهوم ویزا آشنا شدید انواع آن را به شما معرفی می کنیم. ویزا می‌تواند به صورت single صادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به کشورمقصدتان را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به موجب آن، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.پس اگر قصد آن را دارید که چندین بار پیاپی به کشور مورد نظر خود سفر کنید و برای آن که مجبور نباشید هر بار ویزا تهیه کنید بهتر است ویزایی با مدت اعتبار طولانی و به صورت multiple بگیرید.
نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از شش ماه اعتبار امکان تمدید وجود ندارد. البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام شدنی است.
از ویزای خود به خوبی نگهداری کنید. زیرا گذرنامه شما به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شما می باشد. همچنین باید بدانید که داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور می باشد که باید نهایت دقت را در حفظ و نگهداری آن داشته باشید.

 

شرایط ویزا برای ایرانی ها


با توجه به شرایط سیاسی بین المللی حاکم بر دنیای امروز، شهروندان و دارندگان گذرنامه جمهوری اسلامی ایران این امکان را دارند که برای سفر به کشورهای زیر بدون گرفتن روادید اقدام نمایند و در غیر این صورت برای رفتن به سایر کشورها باید ویزا تهیه نمایند: 
سیشل، جزایر کوک، کوزوو، نیووی، دومینیک، اکوادور، هاییتی، مالزی، میکرونزیا، تونس، نیکاراگوئه، ترکیه، ونزوئلا، سنت کیتس و تونس.
اما تعدادی از کشورها هم وجود دارند که برای رفتن با آن ها باید ویزای فرودگاهی تهیه نمود: 
ارمنستان، بنگلادش، آذربایجان، بلاروس، اندونزی، عراق، بحرین، پاکستان، توگو، بولیوی، کومور، گینه بیسائو، کنیا، گویانا، لائوس، لبنان، ماکائو، ماداگاسکار، مالدیو، موزامبیک، موریتانی، ساموآ، نپال، سریلانکا، سومالی، تانزانیا، تاجیکستان، اوگاندا و تیمور شرقی. البته با توجه به تغییر دائمی این کشورها، حتما در موقع سفر با سفارت کشور مربوطه هماهنگی های لازم را به عمل آورید.
طریقه صدور ویزا برای ورود به کشور ایران هم با نظر مثبت و همکاری سیاستمداران کشور، آسان تر شده و اکنون ویزای 30 روزه توریستی در مبادی ورودی کشور برای اکثر کشورها به جز قطر، هند و پاکستان صادر می شود. 
شرایط ویزای ایران برای سفر به کشورهای خارجی ۲ گونه است. به این ترتیب که یا کشور مزبور از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌کند ‌یا به موجب قراردادهایی که بین دو کشور منعقد شده است اتباع دو کشور از دریافت ویزا معاف هستند. پس اولین قدم برای سفرهای خارجی این است که مشخص کنید کشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟

 

ویزای شینگن


با تشکیل شدن اتحادیه اروپا و برداشته شدن مرز کشورهای این قاره، در سال 1995بیشتر کشورهای عضو این اتحادیه با پیوستن به معاهده شینگن شرایط یکسان صدور روادید و برداشتن کنـترل مرزهای مشــترک فیمابین را پذیرفتند.
به مجموعه 4312099 کیلومترمربعی مساحت این کشورها حوزه شینگن اطلاق می گردد و مسافران برای ورود به این حوزه باید از یکی از این کشورها ویزای شینگن دریافت نمایند. طبق قوانین شینگن، کشوری که از آن درخـواست صدور روادید می شود باید کشور ورود مسـافر به این حـوزه بوده یا بیشترین مدت اقامت مسـافر باید در آن کشورباشد. 
ویزای شنگن در چهار سطح صادر می گردد
ویزای ترانزیت فرودگاهی: سطح A 
ویزای ترانزیت حوزه شینگن فقط برای عبور در کمتر از 5 روز: سطح 
ویزای توریستی، ملاقات بستگان، ملاقات کاری حداکثر 90 روز اقامت از 180 روز اعتبار ویزا: سطح C 
ویزای اقامت بلند مدت بیش از سه ماه،کار یا تحصیل: سطح D 
در مورد ویزای ترانزیت فرودگاهی سطح A باید بدانید که خطوط هوایی اروپا بسته به قوانین کشور خود، مقررات متفـاوتی دارند که باید در هنـگام درخواست بلیط کنترل شوند. مثلا هواپیمایی لوفت هــانزا مربوط به کشور آلمان برای مســافرین در ادامه مسیر ایالات متحده امریکا و کانادا ویزای ترانزیت آلمان نمی خواهد ولی برای بقیه مسیرها گرفتن این ویزا ضروری است.
ویزای سطح C ،ویزایی است که بیشترین تعداد صدور را دارد. برای مثال در سال 2015 از ایــران تعداد 158889 درخواســت ویزای شینـــگن داده شده است که 23 درصد آن چندبار ورود بوده است؛ و یا کشور فرانــسه 3356165 درخواست ویزای شینگن را در سفارت خانه های خود در سراسر جهان بررسی کرده که به 9/9 درصد آن ویـزا داده نشده است 

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی تکتازان پرواز عرش


آژانش هواپیمایی تکتازان پروازعرش با کادری ورزیده و کاربلد با بیش از 2 دهه تجربه اقدام به اخذ ویزای مستقیم و بدون واسطه کشورها جهت مسافرین محترم و آژانس های همکار می نماید. ضمنا این آژانس یکی از شرکت های مسافرتی مدعی در زمینه اخذ ویزا در ایران است. هیچ شکی نیست که آژانس تکتازان پرواز عرش با کادری مجرب در زمینه ارائه خدمات اخذ ویزا با حساسیت فراوان امور مربوطه را به نحو احسنت انجام می دهد. این شرکت تمام ویزاها را در سریع ترین زمان و با هزینه مطلوب در اختیار مسافران قرار می دهد.
همچنین این آژانس مسافرتی ضمن اخذ ویزا اقدام به تهیه بلیط، پرواز شرکت های ایرانی و خارجی به مقصد اروپا و تهیه بلیط در مسیر شهرهای داخلی و رزرو هتل در کشورهای اروپایی با ارائه واچر رسمی و اخذ بیمه مسافرتی برای مسافران خود می نماید.
آژانس هواپیمایی تکتازان پرواز عرش جهت اخذ انواع ویزا از قبیل توریستی، تجاری، تحصیلی و... در خدمت هم وطنان عزیز می باشد. ارائه خدمات مناسب، مشاوره های مختلف توسط کادر مجرب و کارآمد، تعیین وقت سفارت، نحوه ارائه مدارک، پیکاپ ویزا با ارزان ترین قیمت و سریع ترین زمان ممکن از دیگر خدمات این آژانس می باشد.

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021
تلگرام اینستاگرام