خرید اقساطی تور

اخذ ویزا

درخواست مشاوره

امتیاز دهید:

9161 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5

اخذ انواع ویزا مسافرتی با کارشناسان تکتازان پرواز عرش

شماره تماس: 8708-021


ثبت ویزا

ارسال مدارک و اطلاعات پاسپورت

تایید کارشناس آژانس

بررسی و تایید توسط کارشناسان آژانس برای صدور ویزا

واریز وجه

واریز وجه درصورت تایید کارشناس

دریافت ویزا

ارسال ویزای شما

هنگامی که می خواهیم به بسیاری از کشورهای سراسر دنیا سفر نمایید، اولین چیزی که به آن نیاز دارید ویزا یا روادید است. ویزا پس از پاسپورت (گذرنامه) مهم ترین سند مسافرتی است که لازم است قبل از رفتن به سفر نسبت به تهیه آن اقدام نمایید. شرایطی مانند قراردادهای بین المللی در میان کشورها، شرایط سیاسی حاکم و همچنین قوانین داخلی مربوط به تابعیت، اقامت و گردشگری هر کشور باعث به وجود آمدن شرایط پیچیده و تخصصی تر شدن روند اخذ ویزا گردیده است.  با توجه به توضیحات ارائه شده لازم است ابتدا بدانیم که ویزا چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ 
در تعریف گذرنامه یا روادید این چنین آمده است: ویزا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما می شود و نشان دهنده آن است که کنسول محترم دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی کرده و تشخیص داده است که شما دارای شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد می شوید. البته نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که گرفتن ویزا تضمین کننده ورود شما به کشور مقصد نیست و افسران مهاجرت در مرزها می توانند از ورد مسافران به دلایل گوناگونی جلوگیری به عمل آورند. 
به طور کلی و معمول ویزا در مبادی ورودی هر کشوری، نشان دهنده آن است که هدف شما از سفر چیست؟ چه مدت در آن کشور اقامت خواهید داشت؟ آخرین مهلتی که برای ورود به کشور مورد نظر دارید چه تاریخی است و مواردی از این دست.

انواع ویزا

ویزاها انواع مختلفی دارند که براساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارک برای اثبات آن صادر می‌شوند. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس حتما توجه داشته باشید که از ابتدا باید روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب با فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممکن است مسافر در طول سفر دچار مشکلات فراوانی شود که غیر قابل جبران باشد.

انواع ویزا از نظر تعداد دفعات ورود به کشور

حال باید بدانید که ویزا انواع مختلفی دارد. ویزا می‌تواند به صورت single صادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به کشورمقصدتان را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به موجب آن، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت. پس اگر قصد آن را دارید که چندین بار پیاپی به کشور مورد نظر خود سفر نمایید و برای آن که مجبور نباشید هر بار ویزا تهیه کنید بهتر است ویزایی با مدت اعتبار طولانی و به صورت multiple  بگیرید. نوعی دیگری از ویزا دوبار ورود یا Double  است که با آن می توانید تا زمانی که ویزایتان اعتبار دارد، دوبار وارد کشور مقصد شوید. البته یک نوع دیگر از ویزا هم وجود دارد که به آن ویزای ترانزیت فرودگاهی می گویند که بر طبق آن حق خروج از فرودگاه را ندارید و فقط می توانید هواپیمای خود را عوض نمایید. 
نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از شش ماه اعتبار، امکان تمدید وجود ندارد. البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام شدنی است.
از ویزای خود به خوبی و با دقت نگهداری کنید. زیرا گذرنامه شما به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شما است. همچنین باید بدانید که داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور می باشد که باید نهایت دقت را در حفظ و نگهداری آن به کار بگیرید.

انواع کشورها از نظر صدور ویزا

کشورهای مختلف از نظر صدور ویزا باهم تفاوت های بسیار زیادی دارند. بعضی از کشورها هستند که برای سفر و با هدف گردشگری به آن ها نیازی به ویزا نداریم. البته تعداد این کشورها برای ما ایرانی ها چندان زیاد نیست، مانند: ترکیه، گرجستان، ارمنستان، اکوادور و... 
دسته ای دیگر از کشورها هستند که در لحظه ورود به آن ها ویزای بدو ورود صادر می شود؛ یعنی در زمان ورود به این کشورها بالاید مبلغی را پرداخت نماییم و بعد از آن روی پاسپورت شما برچسب ویزا می خورد. کشورهایی مانند تانزانیا و سریلانکا جز این دسته هستند. 
مهم ترین ویزا مربوط به کشورهایی است که برای ورد به آن ها باید ویزا تهیه نماییم. برای ما ایرانی ها بیشتر کشورها در این دسته قرار دارند و باید قبل آغاز سفر، به سایت سفارت مورد نظر رفته و یا با آن ها تماس گرفته و مدارک لازم را ارائه دهید.

ویزای شینگن

ویزای شینگن یکی از معروف ترین انواع ویزا است که افرادی که می خواهند به کشورهای اروپایی سفر نمایند، با آن روبه رو می شوند. با تشکیل شدن اتحادیه اروپا و برداشته شدن مرز کشورهای این قاره در سال 1995، بیشتر کشورهای عضو این اتحادیه با پیوستن به معاهده شینگن شرایط یکسان صدور روادید و برداشتن کنترل مرزهای مشترک فیمابین را پذیرفتند.  به مجموعه 4312099 کیلومتر مربعی مساحت این کشورها، حوزه شینگن اطلاق می گردد و مسافران برای ورود به این حوزه باید از یکی از این کشورها ویزای شینگن دریافت کنند. طبق قوانین شینگن کشوری که از آن درخواست صدور ویزای شینگن می شود، باید کشور ورود مسافر به این حوزه بوده و یا بیشترین مدت اقامت مسافر در آن کشور باشد.

کشورهای عضو شینگن

منطقه شینگن شامل 26 کشور است که با یکدیگر توافق کرده اند تا شهروندانشان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر آن سفر نمایند. از میان 26 کشور متعهد به ویزای شینگن، 22 کشور عضو اتحادیه اروپا و 4 کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا هستند. اسامی کشورهای عضو شینگن به این شرح است: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین.

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن در چهار سطح صادر می گردد:
ویزای ترانزیت فرودگاهی: سطح A 
ویزای ترانزیت حوزه شینگن فقط برای عبور در کمتر از 5 روز: سطح B
ویزای توریستی، ملاقات بستگان، ملاقات کاری حداکثر 90 روز اقامت از 180 روز اعتبار ویزا: سطح C 
ویزای اقامت بلند مدت بیش از سه ماه،کار یا تحصیل: سطح D 
در مورد ویزای ترانزیت فرودگاهی سطح A باید بدانید که خطوط هوایی اروپا بسته به قوانین کشور خود، مقررات متفـاوتی دارند که باید در هنـگام درخواست بلیط کنترل شوند. مثلا هواپیمایی لوفت هــانزا مربوط به کشور آلمان برای مســافرین در ادامه مسیر ایالات متحده امریکا و کانادا ویزای ترانزیت آلمان نمی خواهد ولی برای بقیه مسیرها گرفتن این ویزا ضروری است.
ویزای سطح C، ویزایی است که بیشترین تعداد صدور را دارد. برای مثال در سال 2015 از ایــران تعداد 158889 درخواســت ویزای شینـــگن داده شده است که 23 درصد آن چندبار ورود بوده است؛ و یا کشور فرانــسه 3356165 درخواست ویزای شینگن را در سفارت خانه های خود در سراسر جهان بررسی کرده که به 9/9 درصد آن ویـزا داده نشده است.

اخذ ویزای شینگن

برای اخذ ویزای شینگن قبل از هر چیزی باید هماهنگی های لازم را با سفارت کشور مقصد انجام دهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن در اکثر کشورهای عضو این پیمان شبیه به هستند و تنها در برخی از جزییات و موارد کوچک باهم تفاوت دارند. با این حال مدارک اصلی که برای دریافت ویزای شینگن باید همراه داشته باشید شامل موارد زیر است: فرم تکمیل شده درخواست که باید از سفارت مربوطه دریافت نمایید، اصل گذرنامه و گذرنامه های قبلی که حداقل باید 6 ماه بعد از درخواست ویزای شینگن اعتبار داشته باشد، عکس پرسنلی مطابق با وضع ظاهری شخص، مدارک شغلی رسمی مانند جواز کسب، رزومه شغلی، فیش حقوقی و...  نکته قابل توجه این است که این مدارک حتما باید با ترجمه رسمی به سفارت مربوطه تحویل داده شود. همراه داشتن بلیط پرواز رفت و برگشت، بیمه مسافرتی و واچر هتل هم از ضروریات است.

هزینه ویزای شینگن 

هنگام درخواست ویزای شینگن هر یک از متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه ای غیر قابل استرداد برای ویزای شینگن هستند. هزینه ویزای شینگن با توجه به نوع ویزا، سن درخواست کننده و برخی موارد دیگر متفاوت است. ولی به طور معمول هزینه درخواست ویزای شینگن به این ترتیب است: ویزای ترانزیت فرودگاهی 60 هزار یورو، ویزا برای اقامت کوتاه کمتر از 90 روز 60 هزار یورو، ویزا برای اقامت طولانی بیشتر از 90 روز 99 هزار یورو.

وقت سفارت

اگر قصد گرفتن ویزا و اقامت در کشور دیگری را دارید باید بدانید که اولین قدم تعیین وقت سفارت و حضور در سفارت آن کشور به همراه مدارک لازم و جامع جهت مصاحبه است. تقریبا در تمامی سفارت خانه ها و به جهت درخواست ویزای تمام کشورها نیاز به وقت قبلی می باشد و متقاضیان جهت تحویل مدارک، انجام مصاحبه و انگشت نگاری باید در روز تعیین شده به سفارت مراجعه نمایند. قابل ذکر است که هر سفارت خانه ای سیاست های خاص خودش را به جهت اعطای نوبت دارد و با توجه به تعداد درخواست ها، روزهای مختلفی را جهت درخواست ویزا به متقاضیان اعطا می نماید.
در حال حاضر و به سبب گسترده بودن موارد مربوط به ویزا، بسیاری از مسافران و کسانی که قصد مهاجرت دارند ترجیح می دهند که خدمات مربوط به ویزای خود را به شرکت هایی واگذار نمایند که در این زمینه خدمات ارائه می دهند. متقاضیانی که برای گرفتن ویزای سایر کشورها اقدام می کنند به خوبی می دانند که برای گرفتن مجوز ورود به هر کشوری باید به سفارت کشور هدف مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه نمایند. تکتازان پرواز عرش با داشتن کارشناسان مجرب در این زمینه می تواند همراه و همیار شما در زمینه اخذ ویزا باشد تا شما به راحتی بتوانید کارهای مربوط به مهاجرت موقت و یا دائم خود را انجام دهید. در صورت تمایل به گرفتن وقت سفارت هر یک از کشورها و نیاز به کمک و مشاوره می توانید با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت آلمان

برای گرفتن وقت سفارت آلمان با توجه به هدف سفر، نوع وقت سفارت تعیین خواهد شد. مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت آلمان هم شامل تصویر صفحه اول پاسپورت، شماره تماس و ایمیل خواهد بود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان شامل اصل پاسپورت متقاضی، فرم تکمیل شده سفارت آلمان، مدارک شغلی و سوابق بیمه، اسناد مالی و ملکی، ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک، سه قطعه عکس، دعوتنامه، رزرو هتل، رزرو پرواز و بیمه مسافرتی است.
لازم است بدانید که هزینه دریافت وقت سفارت آلمان برای 6 ماه آینده 550 هزار تومان و وقت سفارت تحصیلی برای 2 سال آینده 550 هزار تومان است. برای دریافت خدمات سفارت آلمان با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

وقت سفارت ایتالیا

با توجه به هدف سفر شما می توانید نوع وقت سفارت ایتالیا را مشخص نمایید. مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت ایتالیا شامل تصویر صفحه اول پاسپورت، شماره تماس و ایمیل، آدرس و کد پستی می باشد. مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای ایتالیا هم شامل اصل پاسپورت متقاضی، فرم تکمیل شده سفارت ایتالیا، مدارک شغلی و سوابق بیمه، اسناد مالی و ملکی، ترجمه شناسنامه، سه قطعه عکس، دعوتنامه، رزرو هتل، رزرو پرواز و بیمه مسافرتی است. 
لازم به ذکر است که هزینه دریافت وقت سفارت ایتالیا فوری 1 میلیون تومان و هزینه وقت سفارت ایتالیا عادی 400 هزار تومان می باشد. برای دریافت خدمات سفارت ایتالیا با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت انگلستان

برای اخذ ویزای انگلستان نخستین مرحله انتخاب نوع ویزا می باشد. به جهت آن که ویزای انگلستان انواع گوناگونی دارد، نوع ویزای شما بر اساس هدف سفر و مدت زمان اقامت تعیین می شود. پس از انتخاب نوع ویزا و تکمیل فرم مربوطه وقت سفارت، جهت انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک تعیین شده باید در روزی که سفارت برای شما مشخص می کند به همراه مدارک ترجمه شده، فرم، برگه وقت و برگه واریز سفارت انگلیس به مرکز ویزای انتخاب شده مراجعه نمایید. 
مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت انگلستان شامل اسکن صفحه اول پاسپورت، تکمیل شده فرم فارسی درخواست وقت سفارت، در صورت داشتن دعوتنامه اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده می باشد. همچنین هزینه تعیین وقت سفارت مبلغ 260 دلار برای هر نفر است. برای دریافت خدمات سفارت انگلستان با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت هلند

با توجه به هدف سفر شما به هلند، نوع وقت شما در سفارت مشخص خواهد شد. مدارک مورد نیاز وقت سفارت هلند تصویر صفحه اول پاسپورت، شماره تماس و ایمیل است. همچنین مدارک مورد نیاز برای ویزای هلند هم شامل اصل پاسپورت متقاضی، فرم تکمیل شده سفارت هلند، مدارک شغلی و سوابق بیمه، اسناد مالی و ملکی، ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک، سه قطعه عکس، دعوتنامه، رزرو هتل، رزرو پرواز و بیمه مسافرتی است.
لازم به ذکر است که هزینه دریافت وقت سفارت هلند به صورت فوری 500 هزار تومان و به صورت عادی 250 هزار تومان می باشد. برای دریافت خدمات سفارت هلند با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت فرانسه

با توجه به هدف سفر شما به فرانسه، نوع وقت شما در سفارت مشخص خواهد شد. مدارک مورد نیاز وقت سفارت فرانسه تصویر صفحه اول پاسپورت، شماره تماس و ایمیل است. همچنین مدارک مورد نیاز برای ویزای فرانسه هم شامل اصل پاسپورت متقاضی، فرم تکمیل شده سفارت، مدارک شغلی و سوابق بیمه، اسناد مالی و ملکی، ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک، سه قطعه عکس، دعوتنامه، رزرو هتل، رزرو پرواز و بیمه مسافرتی است. 
لازم به ذکر است که هزینه دریافت وقت سفارت فرانسه به صورت فوری 500 هزار تومان و به صورت عادی 250 هزار تومان است. برای دریافت خدمات سفارت فرانسه با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

ویزای کانادا

برای سفر به کانادا فرق ندارد که شما به دیدار آشنایان و اقوام بروید و یا قصد شرکت در همایش های علمی و تجاری، تحصیل، بازدید از جاذبه های گردشگری و یا همراهی با تور را داشته باشید. در تمام این حالات تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا را آماده  نمایید. در مرحله بعد باید آن ها را ترجمه کرده و با حضور در سفارت کانادا و یا به صورت آنلاین و از طریق وبسایت اقدام کنید. هم اکنون می توانید برای انواع ویزای کانادا از جمله ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای شغلی، ویزای سرمایه گذاری و سوپر ویزای کانادا دست به کار شوید. 
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا شامل فرم تکمیل شده درخواست ویزا، شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی و فتوکپی، گذرنامه حداقل با 6 ماه اعتبار از تاریخ درخواست ویزای شینگن، سه قطعه عکس رنگی زمینه سفید تمام رخ، اسناد ملکی و مدارک شغلی و منابع مالی، بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد، بیمه مسافرتی، برگه تاییدیه رزرواسیون هتل و دعوتنامه (برای تمامی کشورها الزامی نیست) است. برای دریافت خدمات سفارت کانادا با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت اتریش

برای دریافت ویزای اتریش اولین مرحله انتخاب نوع ویزا و تعیین وقت سفارت است. باید بدانید که ویزای اتریش انواع گوناگونی دارد و بر اساس هدف سفر و نوع اقامت متفاوت است. پس از انتخاب نوع ویزا و تکمیل فرم مربوطه وقت سفارت، به جهت انگشت نگاری و ارائه مدارک تعیین می شود که متقاضی ویزا می بایست در روز مشخص شده همراه با مدارک ترجمه شده و فرم، برگه وقت و برگه واریز به سفارت اتریش مراجعه نماید.
مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت اتریش شامل اسکن یا تصویر صفحه پاسپورت، شماره تلفن ثابت و همراه و آدرس ایمیل است. همچنین هزینه تعیین وقت سفارت برای هر نفر 300 هزار تومان می باشد. برای دریافت خدمات سفارت کانادا با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت سوئیس

برای اخذ ویزای سوئیس در مرحله اول انتخاب نوع ویزا و تعیین وقت سفارت حائز اهمیت است. ویزای سوئیس انواع گوناگونی دارد و بر اساس هدف سفر شما متفاوت خواهد بود. بعد از انتخاب نوع ویزا به جهت انگشت نگاری و ارائه مدارک، متقاضی باید در روز تعیین شده همراه با مدارک ترجمه شده و فرم، برگه وقت و برگه واریز سفارت سوئیس به سفارت خانه مراجعه نماید. 
مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت اتریش اسکن یا تصویر صفحه اول پاسپورت، شماره تلفن ثابت و همراه و آدرس ایمیل است. همچنین هزینه تعیین وقت سفارت برای هر نفر به مبلغ 300 هزار تومان می باشد. برای دریافت خدمات سفارت کانادا با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
 

مشاوره رایگان با کارشناسان تکتازان پرواز

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021
تلگرام اینستاگرام