خرید اقساطی تور

تور خارجی

درخواست مشاوره

امتیاز دهید:

8739 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5

 

گاهی برای ما پیش می آید که قصد رفتن به مسافرت را داریم اما نمی خواهیم هزینه زیادی را برای سفر خود صرف کنیم. به دنبال راه های مختلف می گردیم و راه چاره می خواهیم. تا اینکه با انواع تورهای مسافرتی آشنا می شویم.اساسا مسافرت با تور، ارزان تر، برنامه ریزی شده و خاطره انگیز تر است. بخصوص برای مسافرت با کشورهای خارجی که با زبان آن کاملا بیگانه هستیم. شرکت های متعدد و فراوانی در خصوص تور های مسافرتی فعالیت می کنند. قیمت تورهای مسافرتی متناسب با نوع خدماتی که ارائه می دهند وهمچنین برنامه های آن متفاوت می باشد. شما می توانید شرکت هایی که اختصاصا در زمینه تور کشور یا شهر مورد نظر شما فعال هستند را از طریق اینترنت و سایت گوگل پیدا کنید و اطلاعات کامل و دقیقی را در این باره به دست آورید.
یک راه حل دیگر هم وجود دارد و آن این است که خودتان به کشور یا شهر مورد نظر بروید و در آنجا با شرکت های توریستی که تورهای روزانه خوبی برگزار می کنند به گردش بروید. تورگردانی بسیاری ازشرکت های فعال در خصوص تور را همین شرکت ها به عهده می گیرند. این تورها به صورت گروهی اجرا می شوند و راهنما، نهار و ایاب و ذهاب و سایر خدماتی که ارائه می دهند در قیمت تور محاسبه می شود. ویژگی مثبت این تور ها این است که برای افراد نا آشنا با شهر یا کشور مورد نظر بسیار مفید بوده و راهنمای بسیار خوبی برایشان به حساب می آید.
در کشور ایران هم معمولا آژانس های مسافرتی با همکاری و مشورت آژانس های مسافرتی کشور میزبان به مسافران خود در کشورهای دیگر سرویس می دهند. حال اگر هموطنان ما در کشورهای دیگر، مثل ارمنستان، فرانسه، چین، آمریکا و یا هر کشور دیگری که گردشگران ایرانی به آنجا می روند صاحب امتیاز یک شرکت مسافرتی و گردشگری باشند، با توجه به هم زبانی با ایرانیان می توانند تسهیلات و شرایط ویژه ای را در اختیار مسافران ایرانی قرار بدهند که تور های دیگر چنین امکاناتی را ندارند. مثلا فرض کنید شما خودتان به تفلیس پایتخت گرجستان رفته اید و در آنجا می خواهید با تورهای داخلی این شهر به کوهپیمایی، طبیعت گردی و یا تورهای ویژه ماه عسل که برای زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند ترتیب داده شده است به گشت و گذار بروید. با توجه به عدم آشنایی احتمالی شما با زبان گرجی قطعا ترجیح می دهید به آژانسی مراجعه کنید که تورگردان های آن آشنایی کامل و کافی با زبان فارسی داشته باشند. برای آشنایی با این گونه تور ها می توانید با افراد آشنا در این زمینه مراجعه نمایید یا در اینترنت جستجوی مختصری انجام دهید تا با حجم زیادی از این تور ها آشنا شوید. 
مثلا کافی است در گوگل بنویسید تورهای مسافرتی ارمنستان یا گرجستان یا هر شهری که قصد رفتن به آنجا را دارید، از میان سایت های لیست شده سایت یا سایت های شرکت های ایرانی مقیم آنجا را نیز پیدا می کنید. در آن سایت ها شماره تلفن آنها درج شده که از طریق آن می توانید با آنها تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر را درخواست نمایید تا در حین سفر مشکلی برایتان پیش نیاید.
تورهای مسافرتی انواع و اقسام مختلفی دارند که گاهی انتخاب از بین آن ها بسیار مشکل می شود. به هر حال، شما می توانید با مراجعه به آژانس های مسافرتی کشور میزبان، تور مورد نظر خود را درخواست نمایید. مانند تورهای ویژه دوچرخه سواری، ماهیگیری و شکار، اسکی و ورزش های زمستانه، تورهای ویژه اصناف یا ادارات و سازمان ها، تورهای ویژه بازنشستگان و سالخوردگان، تورهای ویژه جوانان، تورهای ویژه کریسمس، تورهای ویژه عکاسی، تورهای ویژه دانشجویان، کوهنوردی، تور آب درمانی و سلامت، فستیوال و جشن ها و چندین و چند تور مختلف که بسته به سلیقه و انتخاب شما وجود دارد.
حال که با مفهوم تور مسافرتی و توضیحات مختصر آن آشنا شدید می خواهیم انواع تور را به شما معرفی نماییم. تور ها به دو دسته تقسیم می شوند: تورهای گروهی یا بسته، تور های انفرادی یا باز. حال با مفهوم هر یک آشنا می شویم.
تور های گروهی یا بسته: این دسته تورهای تفریحی ، طوری برنامه ریزی می شوند که آژانس مسافرتی و هوایی، برای تاریخ مشخصی تعداد خاصی صندلی پرواز خریداری نموده، گروهی مشخصی را ثبت نام کرده و برنامه سفر آنان را تنظیم می نمایند. معمولا در چنین تورهایی تمام گروه از مبدا به همراه راهنمای تور به کشور مقصد سفر نموده و باز می گردند.
تور های انفرادی یا باز: این تورها که با تعداد بالایی از مسافران را تشکیل می شود، اغلب از آژانس های مسافرتی گوناگون، تورها خریداری می شوند و تمام مسافران با یک پرواز از قبل تعیین شده به سوی مقصد مورد نظر پرواز می نمایند. معمولا برنامه سفر و راهنمای تور این گروه ها در کشور مقصد مشخص می گردد.

 

استفاده از تور و مزایای آن


شاید بزرگترین مزیت تورهای گروهی آن است که به صورت دسته جمعی به سفر می رویم و با افراد مختلف از فرهنگ های گوناگون آشنا می شویم. همچنین می توانیم اطلاعات گوناگونی را به دست آوریم و آن ها را در اختیار دیگران قرار دهیم. در سفر با تور با مکان ها و موقعیت های مختلف تاریخی و فرهنگی و زیارتی و... آشنا شده و اوقاتی خوش برای ما رقم می خورد. 
استفاده از تور های مسافرتی داخلی و خارجی بهترین و مطمئن ترین راهی است که شما بتوانید با خیالی آسوده اوقاتی خود را به بهترین نحو ممکن سپری نمایید و لحظاتی جذاب و خاطره انگیز را در کنار خانواده خود داشته باشید.

 

 

مشاوره رایگان با کارشناسان تکتازان پرواز

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021
تلگرام اینستاگرام