هالووین نزدیک است و ترس بهترین محصولی است که دنیای گردشگری این روزها به دنبال ارائه آن برای علاقمندان است. اما آیا با ترسناک ترین جاذبه انگلستان آشنایی دارید و می خواهید به آن جا سفر نمایید؟

هالووین نزدیک است و ترس بهترین محصولی است که دنیای گردشگری این روزها به دنبال ارائه آن برای علاقمندان است. اما آیا با ترسناک ترین جاذبه انگلستان آشنایی دارید و می خواهید به آن جا سفر نمایید؟ 
به گزارش تکتازان پرواز عرش، با نزدیک شدن به روزهای هالووین، یک بار دیگر جاذبه های دنیای ترس و وحشت توجه علاقمندان و مشتاقان این حوزه را به خود جلب می کند. مکان هایی که یا صحنه  اتفاقات ترسناکی همچون قتل و شکنجه افراد بوده اند یا مدتی در تسخیر ارواح و اشباح ناپیدا به سر برده و اسباب ترس و وحشت ساکنان را مهیا کرده است. به هر حال در مواقعی از سال که مرزهای دنیای ما و دنیای مردگان شکننده شده است، چه چیز می تواند مانع قلب های شجاع برای تجربه ترس و وحشت شود؟
همان طور که می دانید گردشگری وحشت توجهی خاص به این گونه مکان ها دارد، به جاذبه هایی که صرفنظر از داستان های خرافی یا روایت های تأیید نشده از وقوع حوادث ماورایی، به تدریج به عنوان مکان های ترسناک به شهرت رسیده و خواه ناخواه مورد توجه گردشگران ماجراجو و نترس قرار گرفته اند.
انگلستان نیز مثل بسیاری دیگر از کشورها، به دنبال جذب علاقمندان دنیای ترس و وحشت است. همچنین این کشور گنجینه های خاص خود را هم دارد که شاید معروف ترین آنها قبرستان های گیت (Highgate) در لندن است که ظاهرا محل رفت و آمد خون آشامان است یا تورهای وحشتی که با محوریت ماجرای «جک قصاب» در این ایام از سال برگزار می شوند.
قبرستان های گیت (Highgate) در لندن، پایتخت کشور انگلیس یکی از قبرستان هایی است که متعلق به دروان ملکه ویکتوریا بوده است. این قبرستان مساحتی در حدود  ۱۵۰ هزار مترمربع از جنگلی در اطراف شهر لندن شامل می شود. گفته می شود که برام استوکر، نویسنده  دراکولا برای نوشتن داستان این خون آشام از فضای سنگین و عجیب قبرستان های گیت در لندن الهام گرفته است. زمانی که که وارد این قبرستان می شوید می توانید علاقه  بسیار زیاد سبک طراحی و ساخت و ساز در دوره ویکتوریایی به شیوه  معماری در مصر باستان را در این قبرستان به وضوح مشاهده نمایید. در این قبرستان همانند مصریان باستان و نزدیکی اعتقادات دوره  ویکتوریایی به دنیای پس از مرگ و مردگان همانند آن چیزی که مصریان باستان معتقد بودند، ۲ ستون هرمی سنگی به نام گذر مصری در این قبرستان وجود دارد.