جنگل آواتار در کشور چین یکی از جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، پارک جنگلی ملی ژانگجیجی واقع در استان هونان شمالی در کشور چین، چشم انداز منحصر به فردی در حدود 12،000 هکتار به وجود آورده است. این جنگل در سال 1982، اولین پارک ملی چین نام گرفت و با هزاران ستون سنگی عمودی با پوشش شاخ و برگ که به آسمان می رسد، در جهان شناخته می شود. این ویژگی منحصر به فرد این پارک جنگلی به الهام گرفتن در ایجاد کوه های شناور پاندورا در فیلم Avatar کمک کرده است.
ستون ها توسط فرسایش طبیعی به وجود آمده و به طور میانگین هر ستون آسمانی ارتفاعی در حدود 100 متر دارد. طبق گفته مسئولان و مدیران این پارک، جیمز کامرون و همکارانش برای فیلم آواتار از این جنگل تاثیر گرفته اند و مسئولان برای جذب توریست اسم این مکان را به rock Avatar Hallelujah تغییر دادند.
هر ساله حدود 30 میلیون تن به این منطقه می آیند تا مناظر نفس گیر و ستون های ماسه سنگ کوارتز را مشاهده نمایند ؛ با این حال مسئولین پارک امیدوار بودند، به دلیل محبوبیت فیلم آواتار، مردم بیشتری از این منطقه بازدید کنند. شعارهایی مانند «پاندورا بسیار دور است اما ژانگجیجی نزدیک است» و «کشف دنیای واقعی پاندورا» توسط مقامات محلی برای جذب توریست و گردشگر استفاده شده است.
نکته جالب این که «آواتار» نام افسانه ای در چین است و این فیلم یکی از 20 فیلم هالیوودی بود که در چین اکران شد و در چند هفته اول خود توانست رکورد اکران در چین را به دست آورد.
به این ترتیب، فیلم سینمایی «آواتار» تا امروز هم یکی از بزرگترین فیلم های سینمای چین است و ارتباط آن با پارک جنگلی ملی Zhangjiajie باعث جذب بازدیدکنندگان جدید می شود. همچنین مسئولان این پارک جنگلی با جذب توریست بیشتر، بزرگترین و بلندترین پل عابر پیاده جهان را در این منطقه در سال 2016 افتتاح کردند.
پارک جنگلی ملی Zhangjiajie اولین پارک ملی چین است که با ستون های سنگی عمودی و بلند خود شناخته می شود. این ستون ها توسط فرسایش طبیعی بوجود آمده اند و توسط پوشش گیاهی سرسبز پوشیده شده اند که تماشای آن بسیار لذت بخش است.