رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گفت: در ۷ ماهه نخست امسال، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی وارد کشور شده‌ اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بسیار زیادی داشته است.

رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گفت: در ۷ ماهه نخست امسال، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی وارد کشور شده‌ اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بسیار زیادی داشته است. 
به گزارش تکتازان پرواز عرش، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تصریح کرد: در ۷ ماهه نخست امسال نظاره گر ورود ۳ میلیون گردشگر خارجی به کشور بودیم که امسال این رقم به ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در مدت مشابه پارسال افزایش پیدا کرد که نشان دهنده رشد بسیار خوب و چشمگیر جذب گردشگران و توریست های خارجی به ایران است. این در حالی است که در گردشگری داخلی نیز شاهد رونق بسیار خوبی و رو به رشدی هستیم.
مونسان گفت: باید بگوییم که در تمام حوزه‌های گردشگری خارجی رشد داشته ایم، اما در این میان گردشگری سلامت از رشد بسیار بیشتری برخوردار بوده است.
وی ادامه داد: در گردشگری سلامت یکی از کشور‌های هدف ما، عمان است که با مصوبه هیئت دولت با این کشور لغو یک طرفه ویزا را انجام داده ایم و لغو یک طرفه ویزا با چین نیز در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به سفر دبیر کل سازمان جهانی گردشگری به ایران اشاره کرد و افزود: چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری چند وقت پیش در همدان برگزار شد و در این اجلاس علاوه بر دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، ۸۰ عضو این سازمان هم با وجود فضاسازی ‌های منفی آمریکا علیه ایران حضور پیدا کردند و این موضوع باعث شد تا ایران مدتی در رأس اخبار گردشگری دنیا قرار گیرد.
وی در ادامه گفت: اعضای شرکت کننده در این اجلاس و دبیر کل سازمان جهانی گردشگری از ایران و جاذبه‌ های توریستی آن تعریف کردند و سایت سازمان جهانی گردشگری نیز در مدت چند روز در رابطه با جاذبه‌ های گردشگری کشور ایران و امنیت گردشگری در آن پرداخت.
مونسان گفت: در برخی سایت‌ها ایران را با رنگ زرد در مقصد سفر مشخص می کردند که اکنون خوشبختانه با برگزاری این اجلاس وضعیت ایران متفاوت شده و ایران را به عنوان مقصد امن گردشگری می‌شناسند.
وی با بیان این مطلب که خوشبختانه اخبار خوبی از حوزه گردشگری این روز‌ها منتشر می‌شود ادامه داد: نوسان قیمت ارز سبب شد تا بسته ‌های سفر به ایران باهش نرخ داشته باشد و در عین حال توانستیم برخی از تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم. به عنوان مثال در رایزنی با برخی ایرلاین ‌ها توانستیم آن‌ها را جایگزین ایرلاین‌هایی کنیم که به ایران کاهش پرواز داشتند.