نتایج یک ارزیابی جدید نشان دهنده آن است که ایران در کنار کشورهایی مانند انگلیس، اسلوونی، دانمارک و سوئیس، جزو امن ‌ترین کشورهای دنیا برای سفر قرار دارد.

نتایج یک ارزیابی جدید نشان دهنده آن است که ایران در کنار کشورهایی مانند انگلیس، اسلوونی، دانمارک و سوئیس، جزو امن ‌ترین کشورهای دنیا برای سفر قرار دارد.
به گزارش تکتازان پرواز عرش،  نتایج یک تحقیق جدید نشان می ‌دهد که ایران بعد از کشورهایی مانند انگلیس، اسلوونی، دانمارک و سوئیس در گروه امن ‌ترین کشورهای دنیا برای سفر قرار دارد.
 دو موسسعه فعال در زمینه ارزیابی خطر مبادرت به تهیه نقشه‌ ای کرده ‌اند که سطح خطر موجود در هر کشور را از لحاظ احتمال مواجه شدن با خشونت‌های سیاسی  که شامل تروریسم، شورش، ناآرامی‌ های دارای انگیزه‌ های سیاسی و جنگ  نا آرامی‌های اجتماعی و جرائم خشونت‌ آمیز می شود را نشان می ‌دهد.
موسسه‌های «اینترنشنال SOS» و «کنترل ریسک» گفته‌ اند برای تهیه این نقشه معیارهای دیگری مانند سالم بودن زیرساخت‌ های حمل نقل، وضعیت روابط صنعتی، کارآمدی خدمات امنیتی و اضطراری و آسیب ‌پذیری کشور مورد نظر در برابر بلایای طبیعی هم در نظر گرفته شده‌ است.
نقشه ذکر شده میزان خطرات احتمالی را در پنج دسته تقسیم‌ بندی کرده است: «ناملموس، پایین، متوسط، بالا و خطر مفرط». کشورهای بسیار معدودی در دسته «ناملموس» قرار گرفته ‌اند. لوکزامبورگ، اسلوونی، سوئیس، نروژ، فنلاند و ایسلند در این طبقه جای گرفته اند.
تعداد زیادی از کشورهای اروپایی، از جمله انگلستان در فهرست کشورهای کم‌ خطر قرار دارند. در میان کشورهای آسیایی، ایران، اردن، عمان، اماراک کویت، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان و ازبکستان در این طبقه جا دارند. کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزلند هم در فهرست کشورهای کم‌ خطر جای گرفته اند. 
سوریه، یمن، افغانستان، لیبی، سودان جنوبی و سومالی برخی از کشورهایی هستند که در دسته پنجم، یعنی خطر مفرط قرار گرفته‌ اند.