مسؤولان موزه لوور فرانسه اعلام کردند در هر ماه یک شنبه‌ شب را به صورت رایگان پذیرای علاقه‌ مندان و گردشگران خواهند بود.

مسؤولان موزه لوور فرانسه اعلام کردند در هر ماه یک شنبه‌ شب را به صورت رایگان پذیرای علاقه‌ مندان و گردشگران خواهند بود.
به گزارش تکتازان پرواز عرش، لوور به عنوان پربازدیدترین موزه جهان پیش از این در کل سال شش روز را به صورت رایگان به کار خود ادامه می داد؛ اما گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که این طرح موفقیتی در جذب طیف گسترده‌ تری از جامعه فرانسوی نداشته است و به همین دلیل و بر اساس طرح جدید هر ماه یک شنبه ‌شب را نیز رایگان خواهد بود تا جوانان و خانواده‌ های کم‌ درآمدتر نیز بتوانند این مکان فرهنگی و هنری دیدن کنند.
هدف از رایگان کردن موزه لوور که قرار است از پنجم ژانویه اجرایی شود این است که افراد ساکن در مناطق فقیر اطراف پاریس و همچنین جوانان و خانواده‌ها و فرزندانشان نیز فرصت بازدید از لوور را به دست آورند. 
هم‌ اکنون بهای بلیت کامل بازدید از موزه لوور ۱۷ یورو (۱۹ دلار) است.
شمار بازدیدکنندگان فرانسوی از موزه لوور در شش روز تعطیل سال این موزه برای اولین بار کاهش یافته است و این در حالی است که تعداد گردشگران خارجی لوور همواره در حال افزایش است.
شمار گردشگران موزه لوور در سال ۲۰۱۷ با افزایش چشمگیر به ۸.۱ میلیون نفر رسید که آن را تبدیل به پربازدیدترین گالری جهان کرد، این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ و بروز حملات تروریستی در پاریس شمار بازیدکنندگان از این موزه افت قابل ملاحظه‌ ای را تجربه کرده بود.
سازمان جهانی گردشگری در گزارش سالانه ۲۰۱۷، فرانسه را با جذب ۸۶.۹ میلیون گردشگر در رتبه نخست قرار داد و پاریس نیز همچنان در صدر فهرست محبوب ‌ترین شهرهای توریستی قرار دارد.