سفر گردشگران مسلمان به کشور ژاپن باعث شده است تا رستوران‌های حلال و هتل‌ های منطبق با اصول شریعت اسلامی در این کشور رونق بگیرد.

سفر گردشگران مسلمان به کشور ژاپن باعث شده است تا رستوران‌های حلال و هتل‌ های منطبق با اصول شریعت اسلامی در این کشور رونق بگیرد.
به گزارش تکتازان پرواز عرش، ژاپنی ها برای برآورده کردن نیازهای توریست های مسلمان، هتل‌هایی متناسب با نیازهای روزمره آنان ساخته‌ اند.
در فرودگاه های بین ‌المللی ژاپن هم غذاهای حلال وجود دارد و برنامه ‌هایی برای انطباق بیشتر این فرودگاه‌ها با نیازهای مسافران مسلمان در آینده تدارک دیده شده است.
در ماه گذشته در کشور ژاپن نخستین نمایشگاه مد لباس زنان مسلمان برگزار شد و همزمان با آن نمایشگاه محصولات حلال در توکیو برگزار گردید. در این نمایشگاه ۱۰ موسسه فعال در عرصه محصولات حلال که بیشتر آن ها سنگاپوری بودند، محصولات خود را در معرض نمایش قرار دادند.
سال گذشته ژاپن به لطف رسانه‌ های اجتماعی و سفرهای ارزان قیمت هوایی خود، میزبان تعداد بی‌سابقه‌ ای از گردشگران مسلمان بود. در این سال ۳۶۰ هزار گردشگر اندونزیایی از ژاپن بازدید کردند.
در اتاق‌های هتل‌های حلال در این کشور، جهت قبله مشخص شده است. تمام وعده‌های غذایی به سبک ژاپنی و در آشپزخانه‌ ای که غذای حلال طبخ می‌کند تهیه می‌شود. همچنین در این هتل‌ ها، نوشیدنی‌های الکلی به فروش نمی رسد.
ماه گذشته ژاپن و مالزی تفاهم‌ نامه همکاری برای توسعه بازار حلال در دو کشور به امضا رساندند و یک شرکت مالزیایی به نام MHC، مجوز ارائه استاندارد غذای حلال به رستوران‌ها و تولیدکنندگان مواد غذایی ژاپن را دریافت کرد. پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۱ میلیون نفر از ژاپن بازدید کرده باشند که نسبت به آمار ۶ میلیون در سال ۲۰۱۱ رشد چشمگیری داشته است.
سازمان جهانی گردشگری اعلام کرده که در سال ۲۰۱۷، آسیا پس از اروپا بزرگترین بازار گردشگری جهان بوده است و مهمترین سبب این رونق را گسترش تکنولوژی موبایل و دسترسی به اینترنت در آسیا ذکر کرده است.