مقام های شرکت ویرجین گالاکتیک اعلام کردند: خانم Beth Moses اولین توریست فضایی بود که با هواپیمای دوقلوی منحصربه فرد این شرکت تا آستانه لبه فضا رفت.

مقام های شرکت ویرجین گالاکتیک اعلام کردند: خانم Beth Moses اولین توریست فضایی بود که با هواپیمای دوقلوی منحصربه فرد این شرکت تا آستانه لبه فضا رفت.
به گزارش تکتازان پرواز عرش، این دومین باربود که شرکت ویرجین گالاکتیک به بررسی و آزمایش هواپیمای دوقلوی خود (White Knight Two ) و هواپیمای فوق پیشرفته VSS Unity سوار شده و به ارتفاع بسیار بالا از جو زمین رفت و در کنار دو خلبان اصلی هواپیما قرار داشت.
خانم  Beth Moses، یکی از مربیان ارشد آموزش فضانوردی است. هدف ویرجین گالاکتیک از توسعه و ساخت هواپیمای دوقلوی خود (White Knight Two) همراه بردن مسافران به لبه فضاست که در آنجا برای بازه زمانی چند دقیقه ‌ای می توانند بی وزنی را تجربه نمایند.
در ماه دسامبر سال 2018، مقام‌های ویرجین گالاکتیک، با فرستادن VSS Unity به ارتفاع ۸۲.۷ کیلومتر، و رها سازی هواپیمای فوق پیشرفته از هواپیمای دوقلوی حمل کننده آن، White Knight Two آزمایشی جذاب و تازه با موفقیت برای بررسی توان موتور‌ها انجام دادند.
در آخرین پرواز که همراه مسافر انجام پذیرفت، هواپیمای VSS Unity به ارتفاع بالای ۸۹.۹ کیلومتری دست یافت . ریچارد برانسون مالک شرکت ویرجین گالاکتیک اعلام کرده است ظرف چند ماه آینده هم چند پرواز آزمایشی دیگر انجام می گیرد و امیدوار است در سالگرد فرود سفینه فضایی آپولو ۱۱ برسطح کره ماه هواپیمای VSS Unity مسافران توریستی را به لبه فضا ببرد.
به گفته مقام های ویرجین گالاکتیک عده زیادی از افراد و شخصیت های مشهور در دنیا بلیط گران قیمت سفر توریستی با هواپیمای ساخت این شرکت را پیش خرید کرده‌ اند. ریچارد برانسون بار‌ها اعلام کرده است در نظر دارد خود و اعضای خانواده‌ اش اولین افرادی باشند که دست به این مسافرت ماجراجویانه و جذاب می زنند.