معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: با تمام شرایط آب و هوایی و شرایط جوی، ۶ درصد افزایش در اقامت را نسبت به سال گذشته داشته ایم.

معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: با تمام  شرایط آب و هوایی و شرایط جوی، ۶ درصد افزایش در اقامت را نسبت به سال گذشته داشته ایم.
به گزارش تکتازان پرواز عرش، ولی تیموری معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر روز جمعه ۱۶ فروردین ۹۷ در آخرین روز تعطیلات نوروزی با حضور در جلسه ستاد گفت: همه استان هایی که درگیر سیل بودند باید مستندات مربوط به خسارت به آثار تاریخی، صنایع دستی و گردشگری را به سازمان ارسال نمایند تا از طریق رئیس سازمان میراث فرهنگی در هیئت دولت پیگیری شود.
وی با تقدیر و تشکر از تلاش تمام دستگاه ها در ستاد افزود: طبق آخرین آمار، ۷۴ میلیون و ۳۰۰ اقامت شبانه ثبت شده است که به طور متوسط می توان گفت ۱۸ میلیون نفر در طول نوروز سفر کرده اند. با توجه به شرایط آب و هوایی و شرایط جوی، ۶ درصد افزایش در اقامت را نسبت به سال گذشته داشته ایم که این رقم در نوع خود قابل توجه است.
تیموری افزود: با توجه به شرایط  آب و هوایی تعداد رفت و آمد در جاده ها کمتر و ماندگاری در شهرها و استان ها بیشتر شد و تعداد سفرهای بین شهری کاهش پیدا کرد. تعداد اقامت شبانه، بیانگر این موضوع است که سفر به عنوان اولویت در سبد خانوار ایرانی ها قرار گرفته است و به رقم فشارهای اقتصادی که پیش بینی می شد سفرها کاهش پیدا کند، این چنین نبوده است.
معاون گردشگری افزود: روزهای نخست با ۲۲ و ۲۳ درصد رشد نسبت به سال گذشته آغاز شد اما با اتفاقاتی که افتاد و شرایط بد آب و هوا این رقم در روزهای بعدی کاهش پیدا کرد.
او اضافه کرد: گردشگر ورودی در طول ۱۴ روز گذشته  ۱۸۳هزار و ۲۸۰ نفر بوده که این رقم نسبت به سال گذشته ۷۱/۱۶ درصد افزایش داشته است. ۳۷۷هزار نفر به خارج از کشور سفر کرده اند که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد کاهش داشته است، در کل به رغم همه این شرایط گردشگری در نوروز ۹۸ شرایط خوبی داشت و حرکت رو به جلو بود.
معاون گردشگری اظهار کرد: هدف ما این است که برنامه هایی را که هسته اولیه آن ها از سال گذشته شروع شده است، امسال به مرحله اجرا دربیاوریم، اجرای برنامه های زیربنایی در شرایطی که مدیریت باثبات در سازمان حاکم است باید در دستور کار قرار گیرد.