دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور از کاهش 20 درصدی پروازهای داخلی و 50 درصدی پروازهای خارجی در طی تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور از کاهش 20 درصدی پروازهای داخلی و 50 درصدی پروازهای خارجی در طی تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.
به گزارش تکتازان پرواز عرش، مقصود اسعدی سامانی گفت: شرایط بد آب و هوایی، سیل و اخطار درباره عدم سفر به استان های سیل‌ زده و سیل‌ خیز از میانه تعطیلات، باعث لغو بسیاری از مسافرت های هوایی شد.
وی خاطر نشان کرد: طبق قوانین سازمان اگر مسافری به هر دلیل قصد لغو سفر خود را داشته باشد، موظف است به ایرلاین ها جریمه پرداخت کند، اما با مساعدت این شرکت ها در تعطیلات با مردم، همه مبلغ بلیط به خریداران برگشت داده شد و جریمه نقدی از آن ها دریافت نشد. جاری شدن سیل از پنجم تا نهم فروردین سبب شد تا شرکت های هواپیمایی زیان بسیار زیادی را متحمل شوند. 
اسعدی سامانی در ادامه افزود: قیمت بلیط هواپیما در ایام عید افزایش نیافت و بلیط ها بر اساس نرخ تعیین شده در آذر به فروش رسید. همچنین تلاش های زیادی انجام گرفته تا با تقویت نظارت جلوی افزایش غیر قانونی قیمت ها گرفته شود. جای خوشحالی دارد که به جز تخلف برخی از واسطه ها، تمامی ایرلاین ها با مردم و سیاست های دولت همراهی کردند و نرخ بلیط افزایش پیدا نکرد.
او با اشاره به تلاش ایرلاین ها برای ادامه فعالیت در این صنعت با وجود فشار تحریم‌ ها و مشکلات تأمین ارز، اذعان کرد: شدت تحریم ها دسترسی به قطعات هواپیما را محدود کرده و ارز نیمایی هم به مقدار و با سرعت لازم در اختیار شرکت‌ های هواپیمایی قرار نمی‌ گیرد. 
اسعدی در پایان اضافه کرد: در حال حاضر هزینه تمام‌ شده هرساعت صندلی برای شرکت های هواپیمایی بین 45 تا 50 دلار است و تلاش شرکت ها این است که خدمات را در همین بازه قیمت به مسافران ارائه دهند.