اعتصاب کارکنان موزه لوور پاریس منجر به تعطیلی این موزه شد و هزاران گردشگر داخلی و خارجی از دیدن این موزه ناامید شدند.

اعتصاب کارکنان موزه لوور پاریس منجر به تعطیلی این موزه شد و هزاران گردشگر داخلی و خارجی از دیدن این موزه ناامید شدند.
به گزارش تکتازان پرواز عرش، کارکنان این موزه در اعتراض به تعداد کم آن ها در مقایسه با شمار روز افزون بازدیدکنندگان اعتصاب کردند و به سبب همین اعتراضات این موزه استثنائا برای یک روز (دوشنبه) تعطیل می شود.
سندیکای کارگری کشور فرانسه هم روز دوشنبه اعلام کرد که موزه لوور خفه کننده شده است! و کارکنان و عوامل آن هم  تحت تأثیر شمار بیش از حد مراجعین و گردشگران قرار دارند. اوضاع کار و بازدید از موزه به شکل بی سابقه ای وحشتناک شده است و همه چیز به بدترین شکل ممکن پیش می رود.
در سال ۲۰۱۸ میلادی بیشتر از ۱۰ میلیون گردشگر از موزه لوور فرانسه بازدید کرده و این در حالی است که شمار بازدیدکنندگان از سال ۲۰۰۹ تا به امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 دردصد افزایش داشته اما تعداد کارکنان کم شده و به همین جهت ۱۵۰ نفر از کارکنان موزه در مقابل وزارت فرهنگ فرانسه تجمع کردند تا اعتراض خود را نسبت به کمبود پرسنل در لوور بیان نمایند.
مسئولان این موزه اعلام کردند پول بلیط کسانی که روز دوشنبه به سبب تعطیلی نتوانستند به موزه بیایند را بازخواهد گرداند. لوور به ویژه دوشنبه بسیار شلوغ است، چرا که از جمله معدود موزه‌های پاریس است که با تعطیلی دیگر موزه‌ها همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.
این برای نخستین بار نیست که کارکنان موزه لوور دست به اعتصاب می زنند و پیش از این نیز در آوریل ۲۰۱۳ در اعتراض به افزایش جیب بری از توریست‌ها، تجمع و راهپیمایی هایی صورت گرفت.