در این مسابقه هنرمندان مختلف با گریم های خاص و لباس های مبدّل و ایجاد تفاوت در موقعیت های ثابت خود، با بازدیدکنندگانی که از گوشه و کنار اروپا برای تماشا آمده بودند، ارتباط برقرار کرده و توجه آنان را به سوی خود جلب می کردند.

در این مسابقه هنرمندان مختلف با گریم های خاص و لباس های مبدّل و ایجاد تفاوت در موقعیت های ثابت خود، با بازدیدکنندگانی که از گوشه و کنار اروپا برای تماشا آمده بودند، ارتباط برقرار کرده و توجه آنان را به سوی خود جلب می کردند. مجسمه های زنده با کودکان همبازی شدند و همراه با گردشگران رقصیدند.
به گزارش تکتازان پرواز عرش، صد مجسمه با الهام از دنیای خیال در کشور بلژیک جان گرفتند. در بزرگترین جشنواره مجسمه های زنده در قاره اروپا، مردم رقابت جذاب و دیدنی میان هنرمندان خیابانی در شهر «مارچ-ن-فامن» در منطقه «لاکسمبورگ» و ابداعات آنها را تماشا کردند.

هنرمندان و آرتیست ها در این مسابقه با گریم های خاص و لباس های مبدّل و ایجاد تفاوت در موقعیت های ثابت خود، با تماشاگرانی که از سرتاسر اروپا برای تماشا آمده بودند، ارتباط برقرار کرده و توجه آنان را به خود جلب می کردند. مجسمه های زنده با کودکان همبازی شدند و همراه با گردشگران رقصیدند.
«سرهای گُم شده» نامی بود که دو هنرمند این جشنواره برای خود انتخاب کرده بودند و با شکل و شمایل حیرت آوری به اجرای نمایش پرداختند. کودکان از دیدن آنها بسیار خوشحال بودند و با آن ها عکس یادگاری گرفتند.

یکی از علاقمندان به این جشنواره  می گوید: نمایش مجسمه های زنده به قدری هیجان انگیز است که به سختی می توان از میان آنها دست انتخاب کرد. رسانه ها و خبرگزاری های محلی می گویند، شماری از هنرمندان حاضر در این جشنواره از خارج اروپا آمده و تاکنون توانسته اند ۵۰ هزار توریست را به ایم منطقه جذب کنند.