معاون آژانس فدرال توریسم روسیه گفت: تعداد گردشگران ایرانی که به کشور روسیه سفر می کنند افزایش بسیار زیادی داشته است و تقریبا 100 هزار ایرانی سال 2017 به روسیه سفر کردند.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، الکسی کانیوشکوف ضمن اشاره به این مطلب که میزان سفر گردشگران ایرانی به روسیه در حدود 62 درصد افزایش یافته است، گفت: سفر گردشگران ایرانی به روسیه رشد چشمگیری داشته و تقریبا به 100 هزار نفر در سال 2017 رسیده است که این میزان افزایش بسیار قابل قبول است.

کانیوشکوف همچنین عنوان کرد که پس از برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور  روسیه، تعداد گردشگران کشورهای اسلامی همچون ایران در روسیه به میزان بیشتری افزایش خواهد یافت.

در این نشست اقتصادی که برای دهمین سال در شهر کازان روسیه برگزار شد، نهادهای دولتی و غیردولتی از کشورهای اسلامی که در زمینه های اقتصادی با فدراسیون روسیه همکاری دارند، دور هم جمع می شوند.

چندی پیش سازمان توریسم روسیه از افزایش12 درصدی تعداد گردشگران ایرانی در این کشور خبر داده بود.

براساس آمارهای به دست آمده، در میان کشورهایی که سفر شهروندانشان به روسیه رشد چشمگیری داشته است، پس ازکانادا و هند نام ایران خودنمایی می کند.

براساس داده های سازمان توریسم روسیه، سفرهای توریستی ایرانیان به روسیه در سال 2017 حدود 12 درصد رشد داشته و همین مساله باعث شده است که ایران در لیست پر سفرترین گردشگران خارجی به روسیه قرار بگیرد