وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد که با افزایش جریان توریسم به علت جام جهانی اقتصاد روسیه به شکل قابل توجهی تقویت می شود.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد که با توجه برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور روسیه جریان توریسم در این کشور به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

وزیر توسعه اقتصادی روسیه، ماکسیم اورشکین، گفت: بر اساس پیش بینی های انجام گرفته، خارجی‌ها حدود ۱۰۰ میلیارد روبل (۱.۶ میلیارد دلار) در طول جام جهانی هزینه خواهند کرد.

او با تاکید بر این موضوع که تحریم‌های غربی بر این رویداد مهم ورزشی تاثیری نخواهد گذاشت، ادامه داد: سیاست، اقتصاد و زندگی مردم عادی مسائلی جداگانه هستند. تقاضا برای رویدادهای رقابتی ورزشی مانند جام جهانی فوتبال، همیشه در اوج است.

طبق داده ‌های اتحادیه فعالیت تورها در روسیه، در ماه‌های ژوئن و جولای، حدود ۴۰۰ هزار توریست خارجی از روسیه به سبب برگزاری جام جهانی فوتبال دیدن می کنند. انتظار می ‌رود رشد جریان ورودی توریست به روسیه ادامه دار باشد و سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

اورشکین گفت که مدرن‌ سازی زیرساخت ‌ها برای جام جهانی فوتبال تاثیر مثبتی بر بسیاری از بخش ‌های اقتصاد و کیفیت زندگی افراد خواهد داشت که این امر برای ما حائز اهمیت بسیار است.