به بهانه برگزاری بازی های جام جهانی فوتبال در روسیه و برگزاری بازی ایران و اسپانیا در شهر کازان، آشنایی مختصری با این شهر کشور روسیه خواهیم داشت.

به بهانه برگزاری بازی های جام جهانی فوتبال در روسیه و برگزاری بازی ایران و اسپانیا در شهر کازان، آشنایی مختصری با این شهر کشور روسیه خواهیم داشت. پس با تکتازان پرواز عرش همراه باشید:

شهر کازان، که قازان هم تلفظ می‌شود، یکی از شهرهای مهم کشور روسیه است و محل تلاقی رودهای وُلگا و کازانکا در بخش اروپایی روسیه محسوب می شود. کاخ کرملین کازان هم در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. شهر کازان، خاستگاه باشگاه فوتبال روبین کازان، از تیم‌های معروف و پرافتخار لیگ برتر روسیه است که علاقمندان به فوتبال حتما با آن آشنایی دارند.

شهر کازان در سال ۲۰۰۹ به‌ عنوان پایتخت ورزشی روسیه انتخاب شد و در سال ۲۰۱۳ نیز میزبان مسابقات المپیاد تابستانی دانشجویان بود. در سال ۲۰۱۵ نیز میزبانی مسابقات جهانی ورزش‌های آبی، در سال ۲۰۱۷ میزبان بازی‌های جام کنفدراسیون‌ها بوده و در سال ۲۰۱۸ نیز یکی از شهرهای اصلی میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود. به سبب همین دلایل است که از کازان به عنوان یکی از شهرهای ورزشی روسیه نام برده می شود.

آب و هوای کازان معمولا گرم و متعدل است. باران در این شهر بیشتر در فصل زمستان می بارد و در تابستان در این شهر شاهد بارش باران بسیار کمی خواهیم بود. میانگین دمای سالانه کازان حدود ۱۱ درجه سانتی‌گراد و میانگین بارش باران نیز ۴۵۲ میلی‌متر در سال است.

از دیدنی های شهر کازان کشور روسیه می توان به کاخ کرملین کازان که تنها بخش باقی مانده از قلعه تاتارها در روسیه است، موزه هرمیتاژ، مسجد قل شریف که بزرگترین مسجد کشور روسیه است، مجموعه عبادتگاهی با نام معبد تمام ادیان، برج سویوم بایک، خیابان بائومان، بازار مرکزی کازان، کلیسای پیتر و پائول، محله قدیمی تاتارها و... اشاره کرد.

همان طور که در ابتدای این مطلب هم اشاره کردیم ورزشگاه شهر کازان یعنی کازان آرنا یکی از اصلی ترین وزرشگاه های کشور روسیه برای  بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود. کار ساخت این ورزشگاه در ژوئن ۲۰۱۳ پایان یافته و ورزشگاه باشگاه فوتبال روبین کازان است. طراحی استادیوم کازان آرنا بر عهده شرکت معماری بوده است که ورزشگاه ومبلی و ورزشگاه امارات شهر لندن را طراحی کرده‌اند. ظرفیت این ورزشگاه حدود ۴۵ هزار نفر بوده و بودجه ساخت آن نیز حدود ۴۵۰ میلیون دلار عنوان شده است.

از نکات قابل توجه این است که بازی تیم ملی فوتبال ایران در برابر اسپانیا در دور دوم بازی های جام جهانی 2018 کشور روسیه در ورزشگاه کازان آرنا برگزار می شود.