این بار به بهانه بازی ایران و پرتغال در دور سوم بازی های گروهی جام جهانی، آشنایی مختصری با شهر سارانسک و استادیوم موردوویا آرنا خواهیم داشت.

این بار به بهانه بازی ایران و پرتغال در دور سوم بازی های گروهی جام جهانی، آشنایی مختصری با شهر سارانسک و استادیوم موردوویا آرنا خواهیم داشت. 


به گزارش تکتازان پرواز عرش، سارانسک شهر کوچکی در 650 کیلومتری جنوب شرقی مسکو است که شاید در ابتدا و در مقایسه با دیگر شهرهای کشور روسیه چندان جذاب نباشد؛ اما پس از گشت و گذار و بازدید از این شهر متوجه زیبایی های آن خواهید شد. سارانسک پایتخت جمهوری موردوویا است و تنها 300 هزار نفر در آن زندگی خواهند کرد. در ایام برگزاری جام جهانی نام سارانسک بیشتر از مواقع دیگر شنیده می شود، زیرا تعدادی از بازی های این رویداد مهم ورزشی در استادیوم موردوویا آرنا برگزار خواهد شد. از جمله مهم ترین بازی برای ما ایرانی ها، رویارویی ایران و پرتغال در دور سوم بازی های گروهی است. این استادیوم ظرفیتی بالغ بر 44 هزار نفر دارد و کار ساخت آن در سال 2010 آغاز و در آوریل 2018 به پایان رسیده است. 
اگر بخواهید از بعد تاریخی به سارانسک نگاه کنید، این شهر جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: موزه هنرهای تجسمی موردویان ارزیا، موزه هنرهای مردمی، موزه جنگ و تلاش های کاری، پارک پوشکین، کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف، کلیسای سنت جان، مرکز ژرار دوپاردیو و... 


شهر سارانسک در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه گردشگری و سایر موارد داشته است و به همین سبب هم گردشگران و توریست های زیادی از سرتاسر دنیا به آن جا سفر می نمایند. در واقع سارانسک یکی از محبوب ترین شهرهای کشور روسیه محسوب می شود که دارای هتل ها و مراکز اقامتی و همچنین مجتمع های تجاری و مراکز خرید زیادی هم می باشد. تعداد هتل های شیک و پنج ستاره در این شهر محدود است، ولی هتل آپارتمان و هاستل می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. 
اگر شما هم برای دیدن بازی تیم ملی فوتبال ایران و پرتقال راهی سارانسک شده اید، بهتر است سری هم به دیدنی های این شهر و همچنین مجتمع های تجاری و بازارهای محلی آن بزنید.