یک جوان آرژانتینی برای آن که بتواند مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه را از نزدیک ببیند، از پنج سال پیش شروع به رکاب زدن کرد.

به گزارش تکتازان پرواز عرش،  قطعا خوان ماتیاس آماتای 30 ساله را می توان یکی از عاشقان فوتبال و طرفداران جام جهانی نامید؛ زیرا از پنج سال پیش حدود 80 هزار کیلومتر را رکاب زد تا در جام جهانی روسیه حضور یابد و موفق شود بازی آرژانتین و ایسلند را از نزدیک تماشا کند. 
او  زمان اولین بازی آرژانتین که درمقابل ایسلند در ورزشگاه اسپارتاک مسکو برگزار شد و بازی چندان موفقیت آمیزی برای یاران لیونل مسی نبود؛ در رابطه با سفرش گفت: سفر خودم را از سال 2013 (1392) شروع کردم، ابتدا به برزیل و سپس به سوی روسیه حرکت کردم؛ چرا که می خواستم با این کار خود نشان دهم آزادی واقعی ممکن است فقط باید آن را بخواهید و به دست آورید.
خوان ماتیاس آماتای در ادامه گفت: من از روی اقیانوس و آب های آزاد را با هواپیما رد شدم، ولی دوچرخه همراهم بود و پس از عبور از 37 کشور جهان به روسیه رسیدم و در مجموع 80 هزار کیلومتر رکاب زدم. نکته جالب این است که وقتی به اسپانیا رسیدم، مادرم با هواپیما به شهر مادرید آمد تا بتوانیم یکدیگر را ملاقات کنیم.
ماتیاس در خصوص واکنش خانواه و دوستانش در رابطه با این سفر طولانی گفت: خانواده و دوستانم مرا به خاطر این کار ستایش و تحسین کردند، من در تمام طول سفر، اتفاقات و رویدادها را در حساب کاربریم در شبکه های اجتماعی ثبت کردم تا همگان شاهد آن باشند.
وی در واکنش به این سوال که پس از رسیدن به مرز کشور روسیه، پلیس این کشور چگونه با شما رفتار کرد، گفت: آمدن از غرب نقشه جغرافیا به روسیه آن هم با دوچرخه برای پلیس این کشور  جذاب و در عین حال عجیب بود، اما خوشبختانه مشکلی وجود نداشت و توانستم وارد خاک روسیه شوم.
این هوادار فوتبال درباره زندگی شخصی خود این گونه توضیح داد: قبلا در یک شرکت دارو سازی مشغول به فعالیت بودم، اما به مرور متوجه شدم که از این سبک زندگی لذت نمی برم، در این سبک زندگی شما همش باید به پول،پول و پول توجه کنید و به نظر من در پس این رفتارها معنای زندگی از بین می رود.
وی افزود: در ابتدا تصمیم گرفته بودم برای دو هفته با دوچرخه سفر کنم اما همه چیز تغییر کرد و امروز پس از پنج سال در کشور روسیه هستم.
ماتیاس در خصوص هدف بعدی خود نیز توضیحاتی ارائه کرده است: این احتمال وجود دارد که کشور قطر میزبان جام جهانی آینده را مقصد بعدی خود قرار دهم زیرا که هنوز قاره آسیا را ندیده ایم و کشورهای زیادی وجود دارند که هنوز با دوچرخه در آنها رکاب نزده ام.
مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه از 24 خرداد ماه سال جاری در روسیه آغاز شده است  و تیم ملی فوتبال آرژانتین در گروه D با تیم های ایسلند، کرواسی و نیجریه هم گروه بود که به عنوان تیم دوم موفق به صعود به مرحله یک هشتم نهایی شد و در این مرحله هم با شکست برابر فرانسه از گردونه رقابت ها خارج شد.