براساس قانون روسیه تولید و فروش خاویار خارج از نظارت‌های دولتی در این کشور جرم محسوب می‌شود. این قانون در جهت حفظ کیفیت و منحصر به فردی کالاست؛ امری که اجازه می‌دهد تا کشور روسیه این تولید لوکس را در بهترین حالت خود حفظ کند.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، خاویار یکی از مشهورترین و اشرافی ترین غذاهای جهان است. در طول جام جهانی 2018 روسیه خاویار با تقاضا و استقبال گسترده ای از سوی توریست ها و گردشگران مواجه شده است. قطعا دانستن این موضوع جالب است که بیشترین خاویار جهان در کشور روسیه مصرف می شود و  طبق قانون روسیه تولید و فروش خاویار سیاه خارج از نظارت های دولتی در این کشور جرم محسوب می شود. 

این قانون در جهت حفظ کیفیت و منحصر به فردی کالاست؛ امری که اجازه می دهد تا کشور روسیه این تولید لوکس را که از ماهیان خاویاری استخراج می شود به قیمت و مقدار مناسبی که دولت این کشور تعیین می کند صادر نماید. به همین دلیل فقط شرکت های دولتی در زمینه صادرات خاویار روسیه دخیل هستند.

در کشور روسیه دو نوع خاویار وجود دارد؛ خاویار سیاه و خاویار قرمز. خاویار سیاه که کمیاب ترین و گرانترین خاویار جهان است از ماهی خاویار و قرمز آن از ماهی های سالمون استخراج می گردد.

قیمت خاویار قرمز نسبت به خاویار سیاه کمتر است و به همین دلیل مشتریان بیشتری دارد. خاویار خواص زیادی دارد که از جمله آن می توان به کنترل فشار خون و تقویت قلب اشاره کرد. این ماده غذایی منبعی غنی از ویتامین آ و سرشار از آنتی اکسیدان است.