در صورت تامین اعتبار حدود 40 میلیارد تومانی، مرتفع ‌ترین تله سیژ جهان طی دو سال آینده در آلوارس سرعین احداث خواهد شد.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، فرهاد شیخی مدیر داخلی مجموعه کوهستانی آلوارس، با بیان این مطلب که مجموعه ورزشی این پیست اسکی دارای 20 هکتار زمین است، گفت: برای اجرای فاز اول تله ‌سیژ این مجموعه که یک هزار و 200 متر طول دارد، حدود 20 میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری شده و به بهره‌ برداری رسیده است.
وی در ادامه با بیان این موضوع که برای توسعه این مجموعه و اجرای فازهای دوم و سوم نیازمند تسهیلات قابل توجهی هستیم، افزود: در صورت تامین اعتبار حدود 40 میلیارد تومانی، فازهای دوم و سوم تله ‌سیژ به طول چهار هزار متر به اجرا در خواهد آمد.
شیخی تصریح کرد: در صورت محقق شدن این امر، از آخرین ایستگاه تله ‌سیژ تا قله سبلان 2 کیلومتر مسافت باقی خواهد ماند که قطعاً صعود به قله سبلان از این مسیر تسهیل پیدا خواهد کرد. همچنین در تمام طول سال می‌توان از ورزش های زمستانی مانند اسکیت هم بهره مند شد.
مدیر داخلی مجموعه کوهستانی آلوارس مهرگان تصریح کرد: با توجه به ورود روزانه 500 گردشگر به این منطقه، برای رفاه حال آن ها آلاچیق‌های اقامتی به شکل اوبا به صورت روزانه و شبانه وجود دارد.
وی با بیان این که گردشگران در فصل زمستان از ورزش اسکیت و در فصل تابستان از طبیعت بی‌نظیر این منطقه نهایت بهره را می برند، گفت: با توجه به این که در فصل زمستان دمای این منطقه به منفی 40 درجه می‌رسد، نیازمند پیشرفت راه این مجموعه هستیم که با همکاری استاندار اردبیل، برای بهسازی این راه 800 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
فرهاد شیخی در پایان گفت: سعی می‌کنیم با برگزاری جشنواره های مختلف در مناطق مختلف استان اردبیل، این شهر معرفی و شناخته شود و از آن به عنوان پایلوت گردشگری این منطقه یاد شود تا در تمام طول سال شاهد حضور گردشگران داخل استان در این منطقه باشیم.