وزارت توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه گزارشی در خصوص جوان‌ ترین و پیرترین تماشاگران جام جهانی ۲۰۱۸ کشور روسیه و بیشترین درخواست‌ کنندگان پاسپورت‌ های هواداری منتشر کرده است.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، جوان ‌ترین هوادار جام جهانی 2018 متولد ماه ژوئن همین سال و پیرترین هوادار نیز متولد 1920 میلادی با 98 سال سن بودند.
در طول دوره برگزاری دیدارهای جام جهانی 2018 فوتبال، یک میلیون و هشتصد و سی هزار پاسپورت هواداری صادر گشت که روس‌ها با 987 هزار درخواست در جایگاه اول این رده ‌بندی قرار گرفتند. هواداران فوتبال از کشورهای چین (68 هزار پاسپورت) و آمریکا (52 هزار پاسپورت) رتبه‌ های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. هواداران فوتبال از کشورهای مکزیک، آرژانتین، برزیل، انگلیس، کلمبیا، آلمان و پرو نیز در رده‌ های بعدی بیش ترین درخواست‌ کنندگان پاسپورت ‌های هواداری قرار دارند.
بر طبق این گزارش، جوان‌ ترین هوادار جام جهانی در ماه ژوئن 2018 در کشور روسیه متولد شد. عنوان پیرترین هوادار این رقابت ‌ها هم به یک تبعه کشور روسیه با تاریخ تولد 1920 میلادی رسید.
داشتن پاسپورت هواداری  یکی از ضروریات تماشاگران برای ورود به ورزشگاه ‌های جام جهانی 2018 و استفاده از حمل ‌ونقل رایگان میان شهرهای میزبان بود. هواداران خارجی با داشتن این مدرک و بلیط بازی‌ ها قادر بودند  بدون ویزا وارد روسیه شوند.