بارسلونا دومین شهر پرجمعیت کشور اسپانیا پس از پایتخت این کشور یعنی مادرید است. شهری باشکوه و تاثیر گذار که ترکیب زیبایی از مدرنیته و گوتیک را در خود جای داده است.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، بارسلونا دومین شهر پرجمعیت کشور اسپانیا پس از پایتخت این کشور یعنی مادرید است. شهری باشکوه و تاثیر گذار که ترکیب زیبایی از مدرنیته و گوتیک را در خود جای داده است.
بارسلونا دارای آب و هوای مدیترانه ای است؛ یعنی زمستان های معتدل و مرطوب و تابستان های گرم و خشک دارد و برف و یخبندان در آن به ندرت دیده می شود. 
بندر بارسلون در سال هشت میلیون بازدید کننده دارد که برای این شهر آماری فوق العاده محسوب می شود. ولی در این شهر زیبا و شلوغ رانندگی بسیار خطرناک است؛ زیرا در هر 19 ثانیه یک تصادف اتفاق می افتد. 
بیش از 10 درصد بارسلونا پارک و فضای سبز است و بزرگترین پارک آن بیش از 200 هکتار مساحت دارد. این شهر که در کنار دریا واقع شده است با چهار و نیم کیلومتر خط ساحلی، یکی از محبوب ترین شهرهای ساحلی دنیا محسوب می شود.
معروف ترین خیابان بارسلونا لارمبلا نام دارد که در حقیقت با داشتن 2 کیلومتر بلوار به اندازه 5 خیابان است. 
بارسلون تنها شهری است در جهان که به خاطر معماری عجیبی که دارد از سوی موسسه سلطنتی معماران بریتانیا مدال طلا کسب کرده است.‏‏‏ ‏ جالب است بدانید این مدال معمولا به یک گروه از معماران یا یک شخص اهدا می شود، بارسلون تنها شهر جهان است که این ‏مقام را کسب کرده است.
این شهر از جمله شهرهای محبوب دوچرخه سواران در جهان محسوب می شود. شهر بارسلون مسیری 180 کیلومتری مخصوص دوچرخه سواری دارد ، علاوه بر این ها سیستم اشتراک گذاری دوچرخه در این ‏شهر از موفق ترین سیستم های جهان است. ‏‏‏‏
بزرگترین استادیوم فوتبال اروپا یعنی نیوکمپ در این شهر قرار دارد.