محققان اظهار داشتند که هشت درصد از کل گردشگران جهان از آن فرانسه است. اما دلیل این که چرا کشورهایی مانند فرانسه بیشترین بازدیدکننده را در جهان دارند چیست؟

محققان اظهار داشتند که هشت درصد از کل گردشگران جهان از آن فرانسه است. اما دلیل این که چرا کشورهایی مانند فرانسه بیشترین بازدیدکننده را در جهان دارند چیست؟
به گزارش تکتازان پرواز عرش، کشور فرانسه در سال ۲۰۱۷، چیزی در حدود ۸۹ میلیون بازدیدکننده داشته است. این تعداد بازدیدکننده توانسته کشور فرانسه را به عنوان محبوب ‌ترین مقصد گردشگری معرفی کند.
گردشگران به دلیل دلایل متعددی به فرانسه سفر می‌کنند که در این میان میراث فرهنگی و هنری غنی، معماری‌های باشکوه و غذاهای خوشمزه از جمله دلایل اصلی  آن است. در کنار این ها چشم‌ انداز فرانسه و حس و حال عاشقانه آن هم یکی از مهم ترین اهداف گردشگری توریست های  خارجی و داخلی است.
پژوهشگران می گویند: اسپانیا در جایگاه دوم  این رده بندی و آمریکا با ۶۹.۸ میلیون مسافر در جایگاه سوم جذب گردشگر در سال گذشته قرار داشته اند. اما سوالی که پیش می آید این است که چرا کشوری مانند فرانسه که زبان آن هم انگلیسی نیست، توانسته است گردشگران زیادی را به کشور خود جذب کند؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.
از دلایل اصلی این امر باید به توجه مردم و دولت این کشور در رابطه با جذب توریسم و گردشگری اشاره کنیم. چرا که در این کشور آثار باستانی بخ وبی حفظ شده‌اند و برای جذب گردشگر برنامه‌های مدونی دارند. از دلایل دیگر باید به پاریس پایتخت خیره کننده این شهر اشاره کنیم. این شهر پیشرو در زمینه اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است. همچنین هشت کشور به راحتی به فرانسه دسترسی دارند و پروازهای ارزان هم دلیل دیگر است.
رستوران های فرانسه در جهان معروف است و روش های پخت منحصر به فرد غذاها گردشگران زیادی را به سمت پاریس و دیگر شهرها می کشاند. برخی از غذاهای فرانسوی در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اند.  مکان های تاریخی فرانسه که تعداد زیادی از آن ها در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، عامل اصلی جذب گردشگر است. همچنین پدیده های طبیعی و کوه ها و رودخانه های آن هم توریست ها را به سمت خود می کشاند. 
این کشور توانسته است در امر صدور ویزا بسیار موفق عمل کرده و حتی برای کشورهایی که رابطه خوبی با آنها ندارد، به راحتی ویزا صادر کند. همه این ها در کنار بسیاری از موارد دیگر فرانسه را به مقصدی عالی، لوکس و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است.