رییس انجمن ایرانی همکاری با یونسکو و سفیر سابق ایران در این سازمان گفت: دریاچه گهر دورود در استان لرستان به عنوان یک جاذبه گردشگری کم نظیر در شهرستان دورود، به جاده سازی نیاز ندارد.

به گزارش تکتازان پرواز عرش، محمدرضا مجیری در همایش بررسی ثبت جهانی دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک گفت: احداث جاده دسترسی به دریاچه گهر مسیر ثبت جهانی این جاذبه را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد؛ زیرا یکی از معیارهای ثبت جهانی حضور زنده اثر و حفظ اصول آن است.
مجیری در ادامه افزود: در سفرهای مختلفی که به مناطق گوناگون کشور ایران و حتی جهان داشته ام مناظری به زیبایی منطقه لرستان و دورود ندیده ام.
وی با ابراز خوشحالی از اهتمام مردم و مسئولان دورود جهت ثبت جهانی دریاچه گهر اظهار داشت: بدون شک این جاذبه طبیعی به همکاری تمامی نهادهای مسئول ثبت جهانی خواهد شد.
این مقام مسئول با تاکید بر همکاری مجموعه استان لرستان برای ثبت جهانی دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک خرم آباد ابراز کرد: ثبت جهانی یک اثر منجر به توانمندسازی و زمینه سازی برای توسعه اقتصاد محلی می شود.
رئیس انجمن ایرانی همکاری با یونسکو با بیان این مطلب که ثبت جهانی دریاچه گهر درود زمینه را برای گردشگری مهیا می کند، افزود: این دریاچه جاده نمی خواهد! زیرا توریست ها تلاش می کنند پس از کوهپیمایی و طی مسافتی در مناظر زیبا و بکر منطقه به دریاچه برسند و از تماشای زیبایی آن لذت ببرند.
فرماندار دورود نیز در همین خصوص اظهار داشت: این همایش به دنبال این مطلب است که چگونه از دریاچه گهر به عنوان یک ظرفیت بر مبنای یک مدیریت کارشناس محور بهره برده و از آن حفاظت و استفاده نماییم.