لیست اخبار

لیست اخبار:

۱۳۹۷
مهمانان پیراهن صورتی جزیره ناکورو

دریاچه ناکورو در ارتفاع یک هزار و ۷۵۴ متری از سطح دریا در جنوب شهری به همین نام قرار دارد. این دریاچه یکی از ۳ دریاچه موجود در ریفت ولی- کنیا- است. این دریاچه ها دارای ۱۳ نوع پرنده رو به انقراض است.
ادامه...


۱۳۹۷
جنگل های هیرکانی در تابستان ثبت جهانی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: شش قطعه از جنگل های هیرکانی مازندران تابستان سال ۹۸ ثبت جهانی می شود.
ادامه...


۱۳۹۷
کاهش زمان صدور مجدد گذرنامه های گمشده

یکی از مدیران ارشد وزارت کشور از کاهش زمان صدور گذرنامه های مفقودی (پاسپورت گمشده) از ۶ ماه به ۲۰ روز خبر داد.
ادامه...


۱۳۹۷
ونیز هلند؛ مقصد محبوب گردشگران چینی

خیت هورن نام شهرستانی در استان اُفِرَیسِل هلند است و به دلیل آن که هیچ خودرویی اجازه ورود به آن را ندارد به «ونیز هلند» معروف شده است.
ادامه...


۱۳۹۷
آلمانی ها و ایرانی ها در صدر جدول گردشگران خارجی استانبول

بر اساس گزارش اداره گردشگری و فرهنگ استانبول سال گذشته ۱۳ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۰۱ گردشگر خارجی از استانبول بازدید کرده ‌اند.
ادامه...


۱۳۹۷
گردشگران ایران بیشتر از کدام کشور‌ها هستند؟

آمار‌ها از کاهش ۳۰ درصدی سفر‌های خارجی ایرانی‌ها و افزایش بیش از ۵۰ درصدی ورود توریست‌ها به ایران خبر می‌دهد. اما گردشگران ایران، بیشتر از کدام کشور‌ها هستند؟
ادامه...


۱۳۹۷
خاورمیانه بیشترین رشد ورود گردشگر در سال 2018 را داشت

طبق آمار سازمان جهانی گردشگری، از نظر منطقه‌ ای، خاورمیانه، آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و اروپا به ترتیب بیشترین رشد گردشگر را در سال 2018 داشته اند.
ادامه...


۱۳۹۷
فعالیت های دوباره پلیس توریسم در یزد

پلیس توریسم که برای اولین بار در کشور با مشارکت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی در سال 1381 در یزد راه ‎‎اندازی و پس از مدتی فعالیتش متوقف شده بود، با تلاش های میراث فرهنگی مجدداً در بافت جهانی این شهر احیا می‎‎ شود.
ادامه...


۱۳۹۷
کدام کشورها در سال 2019 صاحب معتبرترین گذرنامه هستند؟

موسسه هنلی پاسپورت ایندکس در تازه ترین گزارش خود رنکینگ پاسپورت های ملی هر کشور را بر اساس اعتبار بین المللی منتشر کرده است.
ادامه...


۱۳۹۷
شعار جام ملت ها روی گذرنامه توریست های امارات

در مدت زمان برگزاری جام ملت های آسیا اداره مهاجرت امارات متحده عربی شعار این رقابت ها را روی پاسپورت مسافران و توریست ها حک خواهد کرد.
ادامه...


شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری تکتازان پرواز عرشتلفن تماس : 021 - 8708

8708 - 021
تلگرام اینستاگرام